Skarbonka na wpłaty dla Franka Dziennika pojawiła się na sesji Rady Powiatu w Mogilnie fot. Justyna Kulpińska

Jednym z elementów, który towarzyszył poniedziałkowej sesji Rady Powiatu w Mogilnie była puszka na datki dedykowana cierpiącemu na zespół hipoplazji lewego serca (HLHS) Frankowi Dziennikowi. Przedstawiciele Rady Powiatu Mogileńskiego mogli wrzucić do niej swoją cegiełkę i wspomóc walczącego o życie chłopca.

O tym, jak wielkie są serca kilku tysięcy ludzi dobrej woli rodzice Franka Dziennika przekonali się w minionych tygodniach. Zbiórka internetowa na portalu siepomaga.pl, która w całości przeznaczona zostanie na przeprowadzenie kosztowej operacji w niemieckiej klinice w Munster, zakończyła się nadspodziewanym sukcesem. Na ponad dwa tygodnie przed jej zakończeniem na koncie stworzonym z myślą o 2,5-latku z Mogilna znalazło się prawie 200.000 zł. Pieniądze wpłacane są nadal.

Świadomość, że na świecie jest tak wielu dobrych ludzi sprawia, że przyszłości boimy się trochę mniej. Dzięki Wam odzyskaliśmy nadzieję i siłę do dalszej walki. To, co dla nas zrobiliście było niesamowite, dziękujemy każdemu, kto zaangażował się w pomoc. Mamy nadzieję, że niebawem wrócimy do Was z dobrymi informacjami - pisali przepełnieni wdzięcznością rodzice.

Z wyjazdem do kliniki łączą się dodatkowe koszty - przed wszystkim opłacenie pobytu w hotelu dla jednego z rodziców. Każda kolejna złotówka wpływająca na konto Franka pozwoli rodzinie sprostać wszelkim wydatkom. Podczas sesji Rady Powiatu w Mogilnie swoje wsparcie okazali radni. Puszkę ustawił przewodniczący Rady Powiatu Robert Musidłowski. - Jeżeli możemy to bądźmy hojni - zwrócił się do zebranych.

Oprócz Rady Powiatu Mogileńskiego Robert Musidłowski inicjował także zbiórki w Urzędzie Miejskim w Mogilnie, Starostwie Powiatowym i miejscowym Urzędzie Skarbowym. W zbiórce pomagały mu Milena Cierpisz, Tatiana Urban, Agnieszka Szypura i Dorota Musidłowska. Puszki we wtorek zostały przekazane ojcu chorego Franka. Po przeliczeniu okazało się, że zebrano kwotę 2.081 złotych i 46 groszy.

Justyna Kulpińska, 2 XII 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.