Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spichlerz Romana
Chorzy na koronawirusa otrzymają pomoc stomatologiczną w Toruniu i Grudziądzu fot. Justyna Kulpińska

Kujawsko-pomorski oddział wojewódzki NFZ w Bydgoszczy uaktualnił informacje dotyczące pomocy stomatologicznej, udzielanej chorym na COVID-19 oraz osobom przebywającym na kwarantannie. Niezależnie od miejsca zamieszkania otrzymają ją w dwóch placówkach: Toruniu oraz Grudziądzu.

W nagłych przypadkach pacjenci zakażeni lub podejrzewani o zakażenie koronawirusem mogą liczyć na niezbędną pomoc dentysty, która udzielona zostanie w Centrum Rehabilitacji REVITAL MEDIC w Toruniu, przy ul. Gregorkiewicza 3, w godzinach 14.00 – 22.00 w dni powszednie (kontakt do lekarza dyżurnego: 730-731-874) lub w Regionalnym Szpitalu w Grudziądzu - poradnia stomatologiczna, przy ul. Rydygiera 15/17, w dniach: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 8.00 do 20.00 (kontakt do lekarza dyżurnego: 534-450-892). Dodajmy, że do 1 lutego pacjenci przyjmowani byli w dentobusach.

- Opieka musi być zapewniona. Te dwie placówki zabezpieczają potrzeby osób chorych oraz izolowanych. W pierwszym okresie pandemii do dentobusów zgłaszały się tylko pojedyncze osoby, nie zauważyliśmy dużego obłożenia - poinformowała Barbara Nawrocka z NFZ w Bydgoszczy.

Osoba przebywająca w izolacji, chcąca skorzystać z transportu, powinna skontaktować się ze swoim lekarzem POZ. Osoba przebywająca na kwarantannie, w chwili konieczności udania się do stomatologa w trybie pilnym, powinna w takim przypadku nawiązać kontakt z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną. - Istnieje możliwość zorganizowania bezpiecznego dowozu, jeżeli pacjent nie jest w stanie zapewnić go sobie samodzielnie - podkreśla Barbara Nawrocka.

Wizyta u specjalisty będzie wymagała również wystąpienia do sanepidu z wnioskiem o czasowe zwolnienie z kwarantanny. - Osoba musi wykazać, że jest to uzasadnione potrzebami zdrowotnymi oraz, że jest to czas niezbędny na to, aby taką wizytę przeprowadzić - tłumaczył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Żninie, Tadeusz Kosiara.

Justyna Kulpińska, 30 III 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.