Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Policjanci sprawdzają czy nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców powiatu mogileńskiego fot. Justyna Kulpińska

- Dzień dobry. Kontrola kwarantanny. Możemy zobaczyć się w oknie od ulicy czy od podwórka? - mundurowi każdego dnia zadają podobne pytanie dzwoniąc do setek osób i rodzin objętych kwarantanną w powiecie mogileńskim. Ich coraz dłuższa lista jest na bieżąco aktualizowana przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Mogilnie.

- Policjanci z Mogilna, Strzelna i Jezior Wielkich wyposażeni w służbowe telefony komórkowe pojawiają się w miejscu zamieszkania osób objętych kwarantanną. Dodzwaniają się do takich osób i proszą, aby konkretna osoba pokazała się na przykład w oknie, aby zasygnalizowała, że jest w miejscu, które zostało wyznaczone do kwarantanny. Policjanci podczas rozmowy pytają także o stan zdrowia oraz czy osoby kontrolowane potrzebują pomocy - tłumaczy st. asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy KPP w Mogilnie.

Aktualnie w powiecie mogileńskim (stan na 30.03.2021 r.) na kwarantannie przebywa 727 osób. Funkcjonariusze każdego dnia kontrolują od kilkudziesięciu do kilkuset adresów (w zależności od liczby osób objętych kwarantanną). Bacznie przyglądają się też w jaki sposób mieszkańcy powiatu mogileńskiego zasłaniają usta i nos. Tylko od początku 2021 roku za brak maseczki ukarali 320 osób. - Przypominamy, że są miejsca, w których można chodzić bez maseczki. Obowiązek zakrywania nosa i ust nie obowiązuje w domach i mieszkaniach, lasach, parkach, a także we własnym samochodzie. Wszystkie inne przypadki niestosowania się do obostrzeń policja może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł - precyzuje Tomasz Bartecki.

Justyna Kulpińska, 31 III 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.