Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spichlerz Romana
Strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie ze względu wiek, stan zdrowia lub wykluczenie komunikacyjne fot. Justyna Kulpińska

Już ponad 60 osób, które nie były w stanie samodzielnie dotrzeć do punku szczepień na terenie powiatu mogileńskiego, skorzystało z pomocy oferowanej przez lokalnych strażaków. Od początku trwania akcji zorganizowali 54 transporty.

 

Strażacy w całym kraju aktywnie wspierają Narodowy Program Szczepień, dowożąc potrzebujących - w tym osoby starsze i niepełnosprawne - do punktów szczepień. Ich zadaniem jest również informowanie o procedurze zapisów i organizacji szczepień, przede wszystkim mieszkańców małych miejscowości. Od lutego strażacy z powiatu mogileńskiego, w porozumieniu z gminnymi koordynatorami ds. szczepień, wsparli 62 osoby.

Najwięcej dowozów zorganizowała OSP Jeziora Wielkie (21), kolejno OSP Dąbrowa (18), OSP Strzelno (13) i OSP Mogilno (2).

Strażacy przypominają, że z możliwości specjalnego transportu mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami; osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich, a także osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Potrzebę zorganizowania transportu należy zgłaszać gminnym koordynatorom:

gm. Dąbrowa - infolinia: 52-315-32-16

gm. Jeziora Wielkie - infolinia: 52-318-72-20

gm. Mogilno - tel. kom. 500-149-307

gm. Strzelno - tel. kom. 660-002-624

Justyna Kulpińska, 2 IV 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.