Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Od marca ubiegłego roku słowo pandemia zaczęło być odmieniane w Polsce przez wszystkie przypadki. Doskonale znane jest też mieszkańcom powiatu mogileńskiego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mogilnie odnotował do tej pory 2.689 przypadków zachorowań na COVID-19 na jego terenie.

Jak przekazuje rzecznik prasowy WSSE w Bydgoszczy, Łukasz Betański od początku trwania pandemii zgłoszono też informację o śmierci 68 mieszkańców powiatu, której powodem było zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Przez ostatni rok 11.016 osób poddanych zostało kwarantannie. - Pragnę również zaznaczyć, że zgodnie z metodyką, na skutek korekt w systemie raportowym, w indywidualnych przypadkach wyniki mogą zmienić się wstecznie na skutek wprowadzanych na bieżąco korekt. Co za tym idzie, globalna liczba przypadków jest wyliczana na każdy dzień od nowa, a zmiana tej wartości w określonym przedziale czasu może nie być równa sumie wszystkich nowych przypadków zaraportowanych w poszczególnych dniach tego okresu - precyzuje rzecznik.

Dane zaraportowane prze sanepid w środę, 7 kwietnia wskazują na 10 aktualnie tlących się ognisk epidemicznych w powiecie mogileńskim. Część z nich uległa wygaszeniu - chodzi o jeden z zakładów produkcyjnych w Mogilnie, Przedszkole nr 4 w Mogilnie oraz Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach. WSSE w Bydgoszczy wskazuje też aktywne ogniska zakażeń. - Jest to zakład produkcyjny w Mogilnie, zakład pracy w Mogilnie i Jeziorach Wielkich, Szkoła Podstawowa w Rzeszynku i Kwieciszewie, a także Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzelnie - wylicza Łukasz Betański.

Funkcjonowanie MOW w Strzelnie, SOSW w Strzelnie oraz ZPS w Szerzawach zostało zawieszone. Nieprzerwanie pracuje natomiast MOW w Bielicach.

Od 29 marca swoją działalność maksymalnie ograniczyły placówki dla najmłodszych. Według środowej decyzji rządu przedłużony lockdown utrzyma się co najmniej do 18 kwietnia. Prawo do posyłania dzieci do przedszkoli i żłobków mają jedynie rodzice, którzy są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego, realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny, wykonują działania ratownicze, są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych, formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, a także w jednostkach systemu oświaty.

Na terenie placówek dyżurujący w powiecie mogileńskim przebywa aktualnie niewielka liczba podopiecznych (stan na 7.04.2021 r.): Żłobek Mogilno (1 dziecko ), SP Strzelno (oddział świetlicy - 2), Przedszkole nr 1 Mogilno (2), Przedszkole nr 3 Mogilno (oddział specjalny - 11), SP nr 1 Mogilno (2), SP nr 3 Mogilno (17), Przedszkole Prywatne Mogilno (5), Żłobek Strzelno (4).

Justyna Kulpińska, 7 IV 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.