Reklama

Bestsellerowy pisarz Max Czornyj gościem spotkania Biblioteki Publicznej w Mogilnie

Jego książki sprzedają się w milionach egzemplarzy. Historie kryminalne, opowieści dla dzieci, detektywistyczne sprawy oparte na prawdziwych zdarzeniach. Max Czornyj na swoim koncie ma już kilkadziesiąt publikacji z różnych gatunków. Choć debiutował dopiero w 2017 roku, dziś jego nazwisko nie jest obce w świecie kultury. W środę, 5 listopada na spotkanie do Biblioteki Publicznej w Mogilnie przybyło kilkadziesiąt osób, nie tylko z miasta.

AUTOR KILKUDZIESIĘCIU KSIĄŻEK

Max Czornyj debiutował w 2017 roku i od tamtego czasu na polskim rynku ukazało się jego kilkadziesiąt pozycji z różnych gatunków. Ostatnio sporym zainteresowaniem cieszą się wydania dziecięce, w których śledczym jest Eryczek Deryło oraz pisane na faktach z perspektywy znanych osób, np. Amundsena czy Mikołaja Kopernika. Ukazała się także książka z zagadkami dla młodych detektywów. Autor nie ukrywa, że jego książki sprzedają się w bardzo dużych nakładach. Są to lektury z gatunku kryminału, thrillera, dziecięce, ale także te, w których pierwszoplanowo odbiorca może przeczytać przemyślenia seryjnych morderców.

Reklama

SPOTKANIE W MOGILEŃSKIEJ BIBLIOTECE

Znany w całej Polsce Max Czornyj w mogileńskiej bibliotece pojawił się w związku z obchodami 80. rocznicy istnienia instytucji oraz dzięki wsparciu Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w tym mieście. Warto nadmienić, iż autor nie miał moderatora i sam bardzo wyczerpująco odpowiadał na zadawane przez czytelników pytania. Przez pewien czas był adwokatem, jednak następnie zajął się pisaniem książek. Weny mu nie brakuje, gdyż tematów i prawdziwych spraw jest mnóstwo.

Reklama

Autor podczas spotkania skupił się m.in. na opowieści o prowadzonych przez siebie jako adwokat w trzech sprawach rozwodowych, które były naprawdę niebanalne. Opowiedział także o tym, że po napisaniu książki, w której jest mnóstwo brutalnych scen lub wnika w umysł mordercy nie musi robić sobie żadnej higieny umysłu. Tak samo jest też w większości odbiorców, którzy reagują w podobny sposób po zapoznaniu się z tego typu książkami.

Polski pisarz wyczerpująco opowiadał o seryjnych mordercach w Polsce, sprawie jednego z nich, inspiracjach prawdziwymi wydarzeniami i sprawami, setkach tysięcy stron materiałów, które są jego bibliografią do pisania książki na faktach. Zebrani w sali słuchali wszystkiego z uwagą. Na zakończenie kilkugodzinnego spotkania mogli otrzymać autografy w przyniesionych ze sobą książkach.

Reklama

Paulina Kwiatkowska

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/11/2025 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości