Reklama

Czyścili i sprzątali grób Pomnik Powstańców Wielkopolskich oraz harcerski obelisk (zdjęcia)

W poniedziałek 24 października czwórka dzieci należących do I Próbnej Drużyny Harcerskiej z SP 1 w Mogilnie z opiekunem Agnieszką Godurkiewicz porządkowała miejsca pamięci narodowej w głównej alei mogileńskiego cmentarza.

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych na mogileńskim cmentarzu panuje coraz większy ruch. Mieszkańcy przychodzą sprzątać groby swoich najbliższych, grabić cmentarne alejki.

W poniedziałek 24 października, zaopatrzeni w ścierki, miseczki, miotełki, worki i grabie na cmentarzu pojawiły się dzieci należące do I Próbnej Drużyny Harcerskiej. Czwórka dzieci, uczniów SP 1 i SP 2 w Mogilnie: Jessica Frydlewska, Lena Porada, Szymon Jakubowski i Mikołaj Jańczak pod opieką Agnieszka Godurkiewicz, czyściła i sprzątała otoczenie dwóch grobów-pomników przy głównej alei cmentarza. Miejsc, szczególnie ważnych dla historii Mogilna, czyli zbiorowej mogiły i Pomnika Powstańców Wielkopolskich z 1926 roku oraz obelisku, który powstał w 2017 roku, w setną rocznicę harcerstwa i skautingu w Mogilnie.

Reklama

Po zakończeniu prac dzieci zapaliły i złożyły w tych miejscach znicze.

 

 

 

Inez Padowska, 25 X 2022

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości