Wójt Stanisława Łagowska z otrzymanym aktem nadania tytułu Zasłużony dla Gminy Dąbrowa, medalem i legitymacją. fot. Joanna Świetnicka
Tytuł Zasłużony dla Gminy Dąbrowa
Pani wójt została nagrodzona
Rada Gminy doceniła prawie 20-letnie zaangażowanie Stanisławy Łagowskiej w pracę na rzecz 4,8 tys. mieszkańców gminy.
30 marca Rada Gminy w Dąbrowie podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia tytułu Zasłużony dla Gminy Dąbrowa. Celem jest możliwość docenienia osób szczególnie zaangażowanych dla rozwoju i dobra gminy.
22 października kapituła tytułu Zasłużony dla Gminy Dąbrowa w składzie: przewodniczący Rady Gminy Andrzej Cywiński, przewodniczący poszczególnych komisji rady: Władysław Domagalski, Jan Banasiak, Łucjan Rosiński, Konrad Szary, przedstawiciel szkół Danuta Koziołkiewicz-Fiuta (dyrektor SP w Parlinie), przedstawiciel sołtysów Aleksander Wójciak (sołtys Parlinka), przedstawiciel organizacji pozarządowych Dorota Kusz z Sucharzewa oraz przedstawiciel urzędu gminy Bogna Wojtal - jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała wniosek Rady Gminy w Dąbrowie i Kół Gospodyń Wiejskich o nadanie tytułu wójt Stanisławie Łagowskiej.
Tytuł Zasłużony dla Gminy Dąbrowa wręczony został Stanisławie Łagowskiej podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Gminy w Dąbrowie.
Stanisława Łagowska pracę w samorządzie gminy Dąbrowa rozpoczęła 25 marca 1991 r. Przez 3 lata pełniła funkcję sekretarza gminy, a następnie 11 lipca 1994 r. wybrana została wójtem gminy Dąbrowa i pełni tą funkcję nieprzerwanie przez 4 kolejne kadencje samorządu do chwili obecnej. Legitymuje się więc blisko 20-letnim stażem pracy w samorządzie gminy Dąbrowa.
Wnioskodawcy w uzasadnieniu o nadanie tytułu podkreślili, że w tym okresie dzięki jej aktywności i osobistemu zaangażowaniu nastąpił dynamiczny rozwój gminy. W ciągu kilkunastu lat gmina wzbogaciła się o nowe dobra materialne i kulturowe, dzięki czemu zdecydowanie poprawiły się warunki bytowe mieszkańców.
Uroczystego wręczenia Stanisławie Łagowskiej tytułu oraz odznaki i legitymacji dokonali członkowie kapituły: Andrzej Cywiński, Jan Banasiak i Władysław Domagalski.
- Jest to pierwszy tytuł, jaki został przyznany. To niewątpliwie piękne podsumowanie kadencji 2006-2010 - przyznał przewodniczący Cywiński.
- To jest dla mnie ogromne wyróżnienie. Nie spodziewałam się, że po 20 latach pracy zostanę w taki sposób uhonorowana za pracę na rzecz samorządu. Kiedy tu przybyłam widok, jaki zastałam, nie był imponujący, m.in. zdewastowane budynki w centrum wsi, a teraz widać jak nasza gmina przez te lata się rozwinęła. To efekt naszej wspólnej pracy. Jestem z tego dumna (...) Kiedyś jak jeździliśmy na zebrania to ludzie mówili: „my tutaj i wy tam w urzędzie”. Teraz mówią „my”. I widać tę wspólnotę. Zostawiam gminę w bardzo dobrym stanie. Są możliwości i finansowe, i materialne, bo są grunty do dalszego rozwoju gminy. To nasza wspólna praca. Ciężko mi się z wami rozstawać - powiedziała nie kryjąc wzruszenia Stanisława Łagowska.
Dzień wcześniej, 11 listopada, z rąk wojewody kujawsko-pomorskiego wójt Łagowska otrzymała złoty medal za długoletnią służbę przyznany przez prezydenta RP. Ponadto złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa uhonorowali wójt dąbrowieccy strażacy, a myśliwi z terenu gminy Dąbrowa wręczyli jej medal za Zasługi dla Łowiectwa. Wójt otrzymała również odznakę Zasłużony dla Kujawsko-Pomorskich Spółek Wodnych.
Przypomnijmy, iż Stanisława Łagowska będzie kierować gminą do momentu zaprzysiężenia nowego wójta. Ze względu na stan zdrowia postanowiła nie ubiegać się o wybór na kolejną kadencję.
Joanna Świetnicka
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 979 (46/2010)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze