Reklama

Rozbiegane Mogilno: dobry start Jędrzeja Wolskiego i Kuby Góreckiego na 5 km

Bieg na 10 km wygrał Kenijczyk Boniface Nduva, a drużynowo ekipa Mogilno Team. Bieg na 5 km wygrał Ukrainiec Dymytro Didovodiuk, a drużynowo MKL Tlen Mogilno.

W niedzielę 1 października odbyła się kolejna edycja Rozbieganego Mogilna. W tym roku ze względu na prace drogowe na ul. Padniewskiej, organizator MKL Tlen i dyrektor biegu Adam Krasicki przygotowali inną trasę. Zawodnicy wybiegali ze stadionu sportowego, pokonywali ul. Mickiewicza, skręcali w ul. Powstańców Wlkp., potem biegli ul. Poznańską i przed rzeką Panną był nawrót i powrót na stadion. Na dystansie 5 km biegacze mieli do pokonania jedną taką pętlę, a na 10 km dwie pętle z wbiegnięciem po 5 km na stadion i rundą na tartanowej bieżni.

BIEG NA 5 KILOMETRÓW

Reklama

W biegu na 5 km zwyciężył Ukrainiec Dymytro Didovodiuk, czas 15:00 min, drugi był Kamil Szymaniak Kamil z Torunia - 15:05 min i trzeci Sebastian Waśkiewicz z Gdańska - 15:33 min.

Świetnie pobiegli reprezentacji MKL Tlen Mogilno. Jędrzej Wolski z Mogilna był IV, minimalnie przegrywając walkę o podium - czas 15:35, a VII był Kuba Górecki z Dąbrowy - czas 16:17 min.

W kategorii kobiet wygrała Anna Mrotek z Sępólna Krajeńskiego (XV miejsce open) - czas 18:09 min, druga była Martyna Lewandowska z Wolsztyna (XXV miejsce w kategorii open) - czas 19:01 min, a trzecia Patrycja Bruch z Gniezna (XXVI miejsce open) - czas 19:13 min.

Reklama

Najlepszą drużyną na 5 km został MKL Tlen Mogilno w składzie: Jędrzej Wolski, Kuba Górecki, Mykhailo Nesterenko (XXIV miejsce) i Marcin Balcerzak (XXVIII miejsce).

Bieg ukończyło 190 zawodniczek i zawodników, wyniki biegu na 5 km znajdziesz Tutaj.

W biegu na 5 km zwyciężył Ukrainiec Dymytro Didovodiuk   fot. Marek Holak

BIEG NA 10 KILOMETRÓW

W biegu na 10 km wygrał Boniface Nduva z Kenii - czas 30:58 min, drugi był Adrian Bednarek z Bydgoszczy - czas 31:51 min i trzeci Dariusz Nożyński z Warszawy - czas 33:09 min. Z reprezentantów regionu najszybszy był Przemysław Wełniak z Zalasewa biegnący w Mogilno Team - czas 36:30 min.

Reklama

W kategorii kobiet wygrała Monika Brzozowska z Czerwonaka (VII miejsce open) - czas 35:05 min, druga była Kasia Szkoda ze Swarzędza (IX miejsce open) - czas 36:15 min, a trzecia Karolina Kruber z Bydgoszczy (XIX miejsce open) - czas 39:10 min.

Najlepszą drużyna na 10 km został ekipa Mogilno Team w składzie: Przemysław Wełniak P., Tomasz Andrzejewski, Bogusław Wełniak i Artur Jóźwiak.

Bieg ukończyło 117 zawodniczek i zawodników, wyniki biegu na 10 km znajdziesz Tutaj.

W biegu na 10 km wygrał Boniface Nduva z Kenii   fot. Marek Holak

Reklama

Marek Holak

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/10/2024 19:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości