Nieodłącznym elementem dożynek była loteria fantowa
fot. Magdalena Lachowicz
Wronowy, dożynki, parafia, sołectwa, loteria
Skuterem odjechał
W sobotę, 15 sierpnia mieszkańcy sołectwa Wronowy (gm. Strzelno) oraz wszyscy parafianie podziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory świętując Parafialne Dożynki.
Uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. św. Ignacego Loyoli Mszą św. dziękczynną, którą celebrował proboszcz parafii ks. Tomasz Zakrzewski. Mszę św. poprzedziła procesja z wieńcami dożynkowymi, które przygotowane zostały przez wszystkie sołectwa należące do parafii. Po Eucharystii wszyscy zaproszeni zostali na plac za kościołem, gdzie rozpoczął się parafialny piknik dożynkowy. Tradycyjnie przygotowano losy na loterię, z której dochód przeznaczony został na bardzo potrzebny remont dachu na plebanii. Główną nagrodą był skuter. Nie zabrakło gier, zabaw sportowo-rekreacyjnych i konkursów z nagrodami dla uczestników festynu. Odbył się też występ kabaretu Na wynos oraz koncert zespołu Dixie Team z Mogilna. Zakończeniem tegorocznych parafialnych dożynek była zabawa taneczna przy muzyce zespołu Szook z Markowic. Organizatorami imprezy była parafia pw. św. Ignacego Loyoli we Wronowych oraz rady sołeckie wsi należących do parafii.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 20 sierpnia. Więcej zdjęć w naszej galerii.
Magdalena Lachowicz, 17 VIII 2015
Przejdź do forum.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze