Reklama

Strzeleńscy druhowie na zlocie w Funce

W dniach 16–20 września w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce odbył się 58. Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku. Drużyny tworzą niepełnosprawne dzieci, młodzież oraz dorośli. Są wśród nich osoby z ośrodków i szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej, domów dziecka, a także zagrożone wykluczeniem społecznym.

Celem Zlotu była integracja drużyn Nieprzetartego Szlaku, nawiązanie przez uczestników nowych przyjaźni, spędzenie czasu w towarzystwie przyrody, rozwój nowych umiejętności i poszerzanie wiedzy. W zlocie udział wzięli zuchy i harcerze (w wieku od 6 do 35 lat) z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i łódzkiego.

Strzeleńscy druhowie podczas apelu fot. z arch. Arkadiusza Przybyszewskiego

W tym roku w zlocie uczestniczyło 319 harcerzy i instruktorów z 21 placówek z Bydgoszczy (5 drużyn), Golubia Dobrzynia, Gromadzic, Kołdrąbia, Kamienia Krajeńskiego, Lęborka, Mroczy (2 drużyny), Nakła, Sępólna Krajeńskiego, Sławkowa, Strzelna, Torunia (2 drużyny), Turku, Więcborka i Żnina.

Reklama

Strzeleńscy harcerze i zuchy z opiekunami phm. Arkadiuszem Przybyszewskim i pwd. Katarzyną Storozum w Funce fot. Olga Kordylewicz

W Zlocie wzorem lat ubiegłych uczestniczyli harcerze z 13. Drużyny Nieprzetartego Szlaku im. Mikołaja Kopernika przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelnie: Klaudia Józwiarska, Maja Piechocka, Weronika Rakowska, Ireneusz Dymarkowski, Filip Parada, Daniel Ponto i Dominik Zieliński z opiekunami pwd. Katarzyną Storozum i phm. Arkadiuszem Przybyszewskim oraz po raz pierwszy Próbna Gromada Zuchowa NS w składzie: Daniel Bąkowski, Jan Tokarski i Jakub Rajca z opiekunką druhną Olgą Kordylewicz.

Reklama

Strzeleńscy harcerze i zuchy z opiekunkami druhną Olgą Kordylewicz i pwd. Katarzyną Storozum na terenie Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce fot. Arkadiusz Przybyszewski

Podczas Zlotu, którego komendantką była hm. Grażyna Szopa prowadzone były zajęcia organizowane przez Harcerski Ośrodek Wodny i Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Realizowane były cztery ścieżki tematyczne: turystyczna, ekologiczna, rekreacyjna i kulturalna. Były one zrealizowane w ramach projektu Ścieżki Integracji podczas 58. Złotu Drużyn Nieprzetartego Szlaku organizowanego przez Chorągiew Kujawsko-Pomorską ZHP. Projekt był współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Odbyły się także działania integracyjne, wycieczka do Skansenu we Wdzydzach Kiszewskich oraz koncert zespołu szantowego.

Reklama

Strzeleńscy druhowie podczas realizacji przygotowanych ścieżek tematycznych fot. Arkadiusz Przybyszewski

Podczas pożegnalnego apelu opiekunowie drużyn otrzymali podziękowania oraz drobne upominki rzeczowe dla uczestników.

Magdalena Lachowicz

Miejsce zdarzenia mapa Mogilno
Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/09/2024 11:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości