Reklama

Trzy sołectwa Bielsko, Orchowo i Słowikowo rywalizowały o Złotą kurę

21 września w Gółkowie (gm. Słupca) odbyły się zmagania sołectw powiatu słupeckiego Sołectwo na medal. Była to pierwsze tego typu zawody zorganizowane przez starostę słupeckiego Marka Dąbrowskiego. Sołectwa walczyły o statuetkę "Złotej kury".

Na starcie boiska sportowego w Gółkowie stawiło się 13 sześcioosobowych drużyn sołeckich z terenu powiatu słupeckiego. Gminę Orchowo reprezentowały trzy sołectwa:

* Bielsko w składzie: Agnieszka Ciepły, Mariusz Ciepły, Marcelina Śmigielska, Patryk Spochacz, Tomasz Tomczak, Marzena Tomczak;

* Orchowo w składzie: Dorota Horbińska, Teresa Mrówczyńska, Małgorzata Kostrubiec, Jan Horbiński, Adam Szczepankiewicz, Grzegorz Kryszak;

* Słowikowo w składzie: Justyna Langa, Damian Langa, Paweł Maciejewski, Elżbieta Witkowska, Dorota Suszek, Maciej Wąsowicz.

Reklama

Sołectwo Bielsko podczas zmagań sołectw powiatu słupeckiego "Sołectwo na medal" fot. nadesłane

Imprezę prowadziła Anita Herudzińska z działu promocji starostwa powiatowego w Słupcy, a nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, siłowych oraz na czas. Wśród nich były między innymi dojenie krowy, wyścig taczek, toczenie błota, kulanie snopków siana oraz wyścigi z jajkiem.

Po zaciętej, ale przyjaznej i pełnej humoru rywalizacji zwyciężyło sołectwo Grądzeń (gm. Zagórów) zdobywając 51 punktów, które w nagrodę otrzymało przechodnie trofeum Złotą kurę. Na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Wrąbczyn (43 pkt), a trzecie miejsce zdobyło sołectwo Młodojewo-Parcele (42 pkt). Drużyny, które stanęły na podium otrzymały nagrody pieniężne. Sołectwa z gminy Orchowo zajęły kolejno: tuż za podium, na 4. miejscu sołectwo Słowikowo (41 pkt), na 6. miejscu sołectwo Bielsko (38 pkt) i na 10. miejscu sołectwo Orchowo (27 pkt).

Reklama

Drużyny sołectw Bielsko, Orchowo i Słowikowo podczas zmagań sołectw powiatu słupeckiego "Sołectwo na medal" fot. nadesłane

Jak poinformowała zastępczyni wójta Orchowa Ewelina Gumienna gospodarzem przyszłorocznych zmagań sołectw powiatu słupeckiego Sołectwo na medal będzie gmina Orchowo, a zawody odbędą się w Słowikowie.

Paweł Lachowicz

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/09/2025 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama