Pod koniec tygodnia dyrektor Marek Gotowała powoła zespół, który będzie oceniał oferty od firm zainteresowanych dzierżawą operatorską SPZOZ Mogilno. W jego skład wejdą: Marek Gotowała, Krzysztof Szarzyński, Barbara Buzała, Danuta Olejnik i Andrzej Konieczka.
Zarządzeniem z 12 sierpnia dyrektor SPZOZ Marek Gotowała przedłużył termin pobierania memorandum oraz składania ofert dla potencjalnych firm, które chciałyby wydzierżawić przedsiębiorstwa SPZOZ w Mogilnie. Tym samym Marek Gotowała zmienił zarządzenie z 29 lipca. Termin pobrania memorandum wydłużono z 13 do 24 sierpnia (poniedziałek), a termin składania ofert z 17 do 28 sierpnia (piątek) do 1500. Zmianie uległ też termin powiadomienia oficjalnych oferentów wstępnych o tym, że ich oferta została przyjęta lub odrzucona. Datę odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji zmieniono z 20 sierpnia na 3 września.
Do 28 sierpnia te oferty, które wpłyną, będzie oceniał zespół, który powoła pod koniec tygodnia dyrektor Gotowała. Spytaliśmy dyrektora, kto będzie wchodził w skład tego zespołu. - Nie jest to żadną tajemnicą - mówi Marek Gotowała. W skład komisji oceniającej wstępne oferty wejdą: Marek Gotowała, wicestarosta Krzysztof Szarzyński, w rolę sekretarza kompletującego dokumenty wcieli się zastępca dyrektora Barbara Buzała, pod kątem prawnym dokumenty będzie oceniała Danuta Olejnik, w skład zespołu wejdzie także naczelnik wydziału oświaty Andrzej Konieczka. Gdy zapytaliśmy dyrektora, dlaczego w tym etapie wyboru firmy nie będzie uczestniczył przedstawiciel związków zawodowych, ten powiedział, że związki będą brały udział w negocjacjach wtedy, kiedy będzie wybrany jeden z potencjalnych operatorów.
Dyrektora SPZOZ spytaliśmy, dlaczego terminy zostały przedłużone. - To przez przypadający w sierpniu okres urlopowy - tłumaczył Marek Gotowała. Jak dowiedzieliśmy się, do 18 sierpnia nie wpłynęła żadna oferta, ale cztery podmioty wpłaciły kwotę 2.000 zł za nabycie kserokopii memorandum zawierającego informację o sytuacji prawnej i ekonomiczno-finansowej SPZOZ Mogilno.
Ponadto istotnymi elementami odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji są: prezentacja podmiotu, proponowana wysokość miesięcznego czynszu z tytułu dzierżawy przedsiębiorstw SPZOZ w Mogilnie, doświadczenie podmiotu w zakresie udzielania świadczeń szpitalnych oraz zdrowotnych (zgodnie z ustawą z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej), zobowiązanie podmiotu w zakresie spłaty długów SPZOZ Mogilno, zobowiązanie podmiotu w zakresie deklarowanych inwestycji, sposób zabezpieczenia wykonania deklarowanych zobowiązań oraz termin ważności odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji (nie dłuższy niż 180 dni).
Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1227 (33/2015)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze