W niedzielę, 16 listopada druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gębicach zostali zadysponowani do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego przy ul. ks. Greinerta w Gębicach. Niestety, dojazd pod wskazany adres był poważnie utrudniony.
W tym czasie w kościele trwała msza święta, a samochody zaparkowane wzdłuż drogi skutecznie zablokowały przejazd pojazdom ratowniczym.
Strażacy przypominają, że w sytuacjach zagrożenia życia każda minuta ma ogromne znaczenie. Brak możliwości szybkiego dotarcia na miejsce może prowadzić do tragedii - zarówno w przypadku interwencji medycznej, jak i pożaru, gdzie liczy się czas i dostęp do budynku.
- Nasze samochody są duże i potrzebują przestrzeni. Jeśli droga jest zastawiona, nie mamy szans dotrzeć na czas. Prosimy wszystkich mieszkańców o odpowiedzialne parkowanie, szczególnie podczas większych zgromadzeń, takich jak nabożeństwa czy uroczystości rodzinne - apelują druhowie z OSP Gębice.
Strażacy podkreślają, że pozostawienie wolnego przejazdu dla służb ratunkowych może uratować czyjeś życie lub dobytek. Dziękują za zrozumienie i liczą na współpracę całej społeczności.
Magdalena Lachowicz
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze