Reklama

Aktywność Słowikowa wyróżniona w Wielkopolsce. Statuetka i upominki od marszałka

W ramach projektu "Słowikowo - rowerowo" przy świetlicy wiejskiej powstał piękny skwer z mini miasteczkiem rowerowym, z ciekawą roślinnością i elementami architektury ogrodowej.

Sołectwo Słowikowo (gm. Orchowo) zrealizowało projekt rewitalizacji terenu przy sali wiejskiej, pod nazwą „Słowikowo - rowerowo” w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Plac został stworzony przede wszystkim z myślą o młodszych mieszkańcach sołectwa.

Bez pomocy mieszkańców, władz gminy oraz wielu sprzyjających osób i instytucji, to przedsięwzięcie by się nie udało. Mieszkańcy stanęli na wysokości zadania i wspólnymi siłami stworzyli piękny skwer z mini miasteczkiem rowerowym, z ciekawą roślinnością i elementami architektury ogrodowej.

Reklama

29 października w hali widowiskowo-sportowej w Ostrowitem odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji konkursu Aktywna Wieś Wielkopolska - regionu wschodniej Wielkopolski.

Wśród grona wyróżnionych z terenu gminy Orchowo znalazło się sołectwo Słowikowo, które otrzymało z rąk wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego pamiątkową statuetkę oraz upominki rzeczowe.

Paweł Lachowicz, 7 XI 2022

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości