Każdy występ nagradzany był oklaskami
fot. Paweł Lachowicz
Markowice, organy, festiwal
Dźwięk organów
28 września w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach (gm. Strzelno) zainaugurowany został Festiwal Organowy.
Projekt obejmuje 4 koncerty organowe muzyki barokowej. W niedzielne popołudnie przed licznie zebraną publicznością wystąpił prof. Bartłomiej Bokszczanin z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Kolejny koncert organowy odbędzie się 12 października. Wówczas przed zebraną publicznością wystąpi prof. Radosław Marzec z Akademii Muzycznej z Bydgoszczy. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął abp Wojciech Polak, prymas Polski oraz prof. Jerzy Kaszuba, rektor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska lub e-Pałukach w czwartek, 2 października. Więcej zdjęć w naszej galerii a film w zakładce Filmy.
Paweł Lachowicz, 30 IX 2014
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze