Aż 6 zastępów straży pożarnej z powiatu mogileńskiego zadysponowano wczoraj, 4 sierpnia do pożaru prasy i ścierniska w miejscowości Duszno (gm. Trzemeszno).
Do wybuchu pożaru doszło krótko po godzinie 14.00. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali palącą się prasę do zbierania słomy oraz ściernisko i słomę w ogniu na obszarze około jednego hektara. Działania gaśnicze trwały ponad godzinę. - Po ich zakończeniu teren został oborany przez rolników - mówił oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie mł. bryg. Jarosław Łagutoczkin.
W działaniach uczestniczyła jedna jednostka z powiatu gnieźnieńskiego - OSP Kruchowo oraz OSP Gębice, OSP Kwieciszewo, OSP Wylatowo, OSP Padniewo, OSP Niestronno i JRG Mogilno.
Prawdopodobną przyczyną wybuchu ognia było zatarcie łożyska w prasie.
Justyna Kulpińska, 5 VIII 2021
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze