24 sierpnia na plaży w Wylatowie (gm. Mogilno) odbyła się "Kosmiczna impreza". Obecnie trwają już przygotowania do przyszłorocznej imprezy z okazji 25. rocznicy pojawienia się piktogramów w Wylatowie.
Kosmiczna impreza zorganizowana została w Wylatowie po raz drugi. Całość prowadziła sołtyska, a zarazem prezeska Stowarzyszenia Impuls Sylwia Kulas przy wsparciu didżeja Piotra Dziennika. Na uczestników czekało moc kosmicznych, darmowych atrakcji. Mogileński Dom Kultury zapewnił dwugodzinne zabawy z animatorem oraz watę cukrową. Ponadto Stowarzyszenie Impuls z radą sołecką zorganizowali konkursy z nagrodami, dmuchany plac zabaw, przejażdżki bryczką, popcorn oraz zabawy z balonami napełnionymi helem.

Na czas festynu wystawiony był także zabawny spodek z ufoludkiem, przy którym można było stawać do pamiątkowej fotografii fot. Magdalena Lachowicz
Była też możliwość przejażdżki odremontowanym ciężarowym autem z firmy ASG Hanters z Trzemeszna. Na stoisku Stowarzyszenia Mogilno dla zwierząt przeprowadzona została wakacyjna akcja edukacyjną Kochajmy, nie rozmnażamy!!!, odbywały się tam zabawy i pogadanki na temat ochrony czworonożnych przyjaciół, a każdy uczestnik obdarowany został przygotowanymi gadżetami. Niecodziennej rozrywki dostarczyła możliwość kreatywnego malowania złomka, czyli samochodu przeznaczonego do kasacji. Wszyscy chętni mogli ozdobić je kierując się pomysłowością i wyobraźnią.

Jedną z atrakcji było kreatywne malowanie "złomka" fot. Magdalena Lachowicz
Na czas festynu wystawiony był także zabawny spodek z ufoludkiem, przy którym można było stawać do pamiątkowej fotografii. W trakcie imprezy odbyły się dwa konkursy z nagrodami, jeden dla dzieci Kosmiczne przebranie, gdzie nagrody dla laureatów ufundowały trzy sołtyski Sylwia Kulas (Wylatowo), Barbara Lech (Żabno) i Danuta Szymkowiak (Płaczkowo). Drugi konkurs, którym był quiz wiedzowy Fenomen Wylatowa - historia przeznaczony był dla dorosłych. Nagrody dla laureatów w tym konkursie ufundował Janusz Zagórski. Na uczestników czekało też pyszne, kosmiczne ciacho wypieczone przez Joannę Pawelę-Matecką oraz przygotowane były stoiska z pysznym jadłem.
Z przyczyn niezależnych od organizatorów nie odbył się wykład Chodzenie po ogniu - potęga umysłu i niezwykłe możliwości człowieka oraz ceremonia chodzenia po ogniu, które miała poprowadzić Regina Sidorkiewicz. Odbył się natomiast profesjonalny pokaz laserowy w wykonaniu Pawła Muchy.

Podczas imprezy odbył się konkurs na kosmiczne przebranie fot. Magdalena Lachowicz
Zakończeniem imprezy była zabawa taneczna przy muzyce DJ Piotrka, czyli Piotra Dziennika. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że obecnie trwają już przygotowania do przyszłorocznej imprezy z okazji 25. rocznicy pojawienia się piktogramów w Wylatowie.
Najmłodsi uczestnicy imprezy przybyli w zabawnych, kosmicznych przebraniach fot. Magdalena Lachowicz
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Impuls Wylatowo. Patronat honorowy nad imprezą objęli starosta mogileński Tomasz Krzesiński i burmistrz Mogilna Karol Nawrot.
Magdalena Lachowicz
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze