Reklama

Magdalena Gładych pokieruje Niebieskim Serduchem

W środę, 2 lutego w Strzelnie odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem, z Zaburzeniami Pokrewnymi oraz ich Rodzinom Niebieskie Serducho, podczas którego wybrano nowy zarząd. Zwołanie zebrania było koniecznością, po tym, jak 1 stycznia ze stanowiska prezeski Niebieskiego Serducha zrezygnowała Grażyna Rosłaniec.

TROCHĘ HISTORII SERDUCHA

Przypomnijmy, że inicjatorkami założenia stowarzyszenia były Grażyna Rosłaniec z Mogilna i Barbara Narbut ze Strzelna. W 2016 roku na zebraniu założycielskim wybrano zarząd, w skład którego weszły: Grażyna Rosłaniec - prezeska, Barbara Narbut - wiceprezeska, Dominika Płotalska - członkini. Od początku siedziba stowarzyszenia mieściła się w Mogilnie, a od września 2019 roku dzięki pomocy byłego wicestarosty Mariana Mikołajczaka stowarzyszenie otrzymało nową siedzibę, która obecnie mieści się w Strzelnie, przy ul. Gimnazjalnej - jest to lokal po byłym sklepiku LO. 28 września 2019 roku w nowej siedzibie odbyło się walne zebranie członków stowarzyszenia. Wówczas jednogłośnie prezeską na kolejną 3-letnią kadencję wybrano ponownie Grażynę Rosłaniec. Wiceprezeską ponownie wybrana została Barbara Narbut. Członkiniami zarządu zostały Aurelia Wojke i Karolina Soczewka.

Reklama

 

Grażyna Rosłaniec za dotychczasową pracę, jako prezeska stowarzyszenia otrzymała od pozostałych członkiń upominek, który bardzo ją zaskoczył, a jednocześnie wzruszył. Jest to drzewko, które zamiast liści ma niebieskie serduszka z wypisanymi imionami dzieci - podopiecznych stowarzyszenia. fot. Paweł Lachowicz

 

Minęło niespełna pół roku i w zarządzie stowarzyszenia zaszły zmiany. Z funkcji wiceprezeski zrezygnowała Barbara Narbut. W związku z tym, 11 lutego 2020 roku odbyło się kolejne walne zebranie, na którym przyjęto jej rezygnację i wybrano na stanowisko wiceprezeski dotychczasową członkinię zarządu Karolinę Soczewkę z Wylatowa. Do 31 grudnia 2021 roku zarząd stowarzyszenia działał w składzie: Grażyna Rosłaniec (prezeska), Karolina Soczewka (wiceprezeska), Aurelia Wojke (członkini). W skład komisji rewizyjnej wchodzą: Małgorzata Janeczko, Alicja Drobysz, Karolina Janowczyk i Dominika Płotalska.

Reklama

WALNE ZEBRANIE

2 lutego w siedzibie stowarzyszenia w Strzelnie odbyło się walne zebranie, podczas którego z powodu rezygnacji Grażyny Rosłaniec z funkcji prezeski wybierano nowy zarząd. Przyjęto rezygnację Grażyny Rosłaniec i przeprowadzono wybory nowego zarządu. W zebraniu uczestniczyło 11 osób: Małgorzata Janeczko, Alicja Drobysz, Barbara Narbut, Elżbieta Dzikowska, Anna Lapke, Magdalena Piechocka, Grażyna Rosłaniec, Aurelia Wojke, Karolina Soczewka, Magdalena Gładych, Dominika Płotalska.

 

Grażynie Rosłaniec dziękują członkinie stowarzyszenia fot. Paweł Lachowicz

 

Głosowanie było jawne, wszyscy kandydaci wybrani zostali jednogłośnie (11 głosów). Nową prezeską stowarzyszenia wybrana została Magdalena Gładych z Mogilna, wiceprezeską Grażyna Rosłaniec z Mogilna oraz członkinie zarządu - Aurelia Wojke ze Szczepanowa (gm. Dąbrowa) i Karolina Soczewka z Żabienka (gm. Mogilno). Teraz nowy zarząd ma 7 dni na jego zgłoszenie do KRS.

Reklama

Paweł Lachowicz, 2 II 2022

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości