Reklama

Monika Antas – robienie makijaży ją relaksowało

Monika Antas jest Trzemesznianką od urodzenia. Swoją przygodę z malowaniem paznokci i wykonywaniem makijaży zaczęła jako uczennica szkoły średniej. Odważyła się przekuć swoją pasję w profesjonalizm. I tak po kursach ukończyła licencjat z kosmetologii.

PRZYGODA OD SZKOŁY ŚREDNIEJ

Trzemesznianka zaczęła malować paznokcie i wykonywać makijaże jako uczennica szkoły średniej. Śmieje się, że przyszła bratowa pewnie miała jej wtedy dość. Średnio 1-2 razy w tygodniu miała nowy makijaż. Monikę Antas to jednak relaksowało. Pomysł, by spróbować narodził się w momencie odwiedzin innego gabinetu kosmetycznego. Jak opowiada: Najpierw zrobilam kurs na przedłużanie paznokci i wtedy „lawina” ruszyła. Skończyłam technikum handlowe i zapisałam się do Studium kosmetycznego w Gnieźnie, tam zupełnie połknęłam haczyk. Jako jedna z nielicznych na roku obroniłam tytuł technika (wtedy wykonywałam podstawy manicure, hennę, wosk, parafinę na dłonie. Nie było dużego zapotrzebowania na pielegnację twarzy…). Po rocznej przerwie zdecydowałam, że idę na studia. Ukończyłam je z tytułem licencjat kosmetologii.

2012 – DECYZJA O GABINECIE KOSMETYCZNYM

Gabinet kosmetyczny Monika Antas otworzyła w 2012 roku. Chcąc utrzymać się na rynku, kształciła się, kończąc kurs za kursem. W 2021 roku przeniosła się do większego lokalu. To był moment, kiedy postanowiła rozszerzyć działalność. W ofercie pojawiły się nowe usługi: makijaż permanentny, mini tatuaże, peeling węglowy, oczyszczanie wodorowe, derma pen, mezoterapia igłowa, mezoterapia bezigłowa, masaż kobido, peeling węglowy, peelingii kwasowe, meso Cob, BioLift Regen, akupunktura kosmetyczna twarzy.

Reklama

Trzemesznianka swoją wiedzą i pasją chętnie dzieli się z innymi. Zainteresowani mogą wziąć udział w szkoleniach z manicure hybrydowego, przedłużania płytki paznokci oraz pracy z akrylogelem.

DIAMENTOWA STATUETKA KOSMETOLOGII

W 2025 roku Monika Antas została doceniona i nagrodzona Diamentową statuetką kosmetologii 2025. Jak mówi: Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie ponieważ w ogóle się o niego nie starałam i nie spodziewałam (raczej takie nagrody dostają osoby „bardziej medialne”).

Zapytana, ile czasu zajmuje zrobienie jednego zabiegu i czy trudno się do niego przygotować?, odpowiedziała: Pracę swoja opieram przede wszystkim na sprawdzonych dobrych kosmetykach i na naturalnym podejściu holistycznym (przygladam się nie tylko skórze, ale też dlaczego dany problem powstaje). Zabiegi pielęgnacyjne trwaja zazwyczaj od 1-2 godzin. Czy trudno się je wykonuje? Jeżeli ma się wiedzę wie jak podejść do danego problemu jak łączyć składniki aktywne produktów to nie. W każdy zabieg jestem bardzo zaangażowana wkładam swoje umiejętności i serce. Chcę, żeby klientka/klient (coraz więcej panów korzysta z zabiegów kosmetycznych) czuł się zaopiekowany, zrelaksowany. Tak naprawde zawód kosmetologa to nie tylko kosmetyka, ale również trochę psychologia. Osoby, które regularnie korzystają z moich usług wiedzą, że każdy zabieg jest inny, dobrany do potrzeb skóry.

Reklama

Okazuje się, że makijaże i pielęgnacja nie są jedyny pasjami Moniki Antas. Odskocznią od codziennej pracy i obowiązków jest amatorskie lepienie z gliny.

Poznaj pozostałych Trzemesznian z pasją TUTAJ. A może Ty nim jesteś? Napisz na [email protected] lub +48 606 507 171.

Paulina Kwiatkowska

Fot. Archiwum prywatne Moniki Antas

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/05/2026 11:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości