Reklama

Piknik z ekologią na pierwszym miejscu

22 czerwca na boisku sportowym w Markowicach (gm. Strzelno) odbył się ekologiczny piknik rodzinny "Edukacja Ekologiczna poprzez sport - Integracja sołectw, dzieci i rodziców".

Kolejny raz działające w Bożejewicach (gm. Strzelno) Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej z prezesem Pawłem Pamfilem przy współpracy LZS Kujawy Markowice zorganizowali piknik rodzinny, którego głównym celem była edukacja ekologiczna zarówno dzieci, jak i dorosłych mieszkańców.

Całość prowadził Jarosław Marek. Na początku uczestnicy pikniku  mieli możliwość obejrzeć trening piłkarski najmłodszych zawodników Kujaw oraz skorzystać z ogromnej liczby atrakcji. Cel był jeden. Wszyscy grali razem dla czystego i pięknego środowiska. W związku z tym odbyła się  pogadanka dla dorosłych na temat ekologii, którą przeprowadzili przedstawiciele firmy Energia Capital oraz pogadanka dotycząca programu Czyste Powietrze. Odbyły się także ekologiczne konkursy dla dzieci i dorosłych.

Reklama

Nagrodzeni w konkursach plastycznym i technicznym związanych z ekologią z organizatorami i gośćmi fot. Magdalena Lachowicz 

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przygotowane atrakcje dla dzieci i rodziców, wśród nich gry i zabawy animacyjne, które poprowadziła Sandra Kasprzak, bańki ekologiczne, malowanie twarzy, wspinaczka z instruktorem Pawłem Wesołowskim  z firmy Zdrowe Drzewo Wesołowscy, strzelanie z łuku z instruktorami Archery Club Munin, przejażdżki konno  ze Stajnią Dziki Rzadkwin, pokazy OSP ze Strzelna oraz dmuchańce. Przybyli na festyn uczestniczyli też w wielu zabawach plenerowych. Odbyło się także podsumowanie dwóch ogłoszonych wcześniej konkursów. Jeden polegał na wykonaniu pracy plastycznej Segreguj śmieci, a drugi polegał na wykonaniu pracy technicznej z plastikowych zakrętek Eco - Zakręceni. Uczestnicy konkursów podczas pikniku zostali nagrodzeni. 

Reklama

Organizatorzy zapewnili mnóstwo zabaw animacyjnych dla najmłodszych fot. Magdalena Lachowicz 

Dla dzieci przygotowana była wata cukrowa i popcorn, które serwowała Agnieszka Pamfil. Natomiast wszyscy uczestnicy pikniku spalone podczas zabaw kalorie uzupełniali przy grillu, który obsługiwali Adam Wieczorek, Waldemar Kapłoniak i Małgorzata Kapłoniak i polowej grochówce. Domowe wypieki oraz wiejski chleb ze smalcem i ogórkiem zagwarantowało KGW Markowiczanie z szefową Marią Dworek. Stoisko Stowarzyszenia Razem Możemy Więcej obsługiwały Sława Kolczyńka, Monika Kaczorowska i Oliwia Płocińska.

Reklama

Podczas pikniku nie brakowało pysznych, domowych  wypieków i specjałów fot. Magdalena Lachowicz

Po oficjalnym zakończeniu pikniku rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Dublerzy, która trwała do późnych godzin nocnych.  

Kolejny z cyklu ekologicznych pikników odbędzie się 31 sierpnia w Wymysłowicach.

Organizatorami pikniku byli Stowarzyszenie Zwykłe Razem Możemy Więcej i LZS Kujawy Markowice. Partnerami są sołectwa Bożejewice, Markowice, Żegotki, Niemojewko, Wymysłowice, Fundacja na Rzecz Rozwoju Wymysłowic, Rada Rodziców SP Markowice oraz KGW Markowiczanie. Zaplecze sanitarne i grochówkę zapewnił Urząd Miejski w Strzelnie. Zadanie dofinansowane było ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelnie.

Reklama

Magdalena Lachowicz

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/06/2024 07:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości