Reklama

Strzeleńscy licealiści mówili o skutkach palenia tytoniu. Zaprezentowali happening profilaktyczny

Happening stał się okazją do wręczenia przez wicedyrektora ZS Jarosława Zowczaka nagród laureatom przeprowadzonych wcześniej w placówce konkursów profilaktycznych „Rzuć palenie razem z nami” i „Powiedz Stop Przemocy”.

17 listopada w auli Liceum Ogólnokształcącego  w Strzelnie odbyło się przedstawienie profilaktyczne pod hasłem Rzuć palenie razem z nami. W ten sposób młodzież włączyła się w obchodzony Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.

Uczniowie zaprezentowali autorski program profilaktyczny, który miał przestrzec młodzież przed pułapkami uzależnień – Młodzież miała obejrzeć, wysłuchać i wyciągnąć z happeningu wnioski dla siebie, bo przecież to nasze życie zależy od naszych decyzji – powiedziała nam jedna z głównych organizatorów akcji, pedagog w liceum Magdalena Buczkowska – Kubiak.  Młodzież uzmysławiała swoim kolegom, że ich życie zależy od ich decyzji. Nikomu ze zgromadzonych nie było do śmiechu. W przedstawieniu nie działo się nic zabawnego. Tylko smutna refleksja nad życiem, łatwość w uleganiu pokusom i marnowanie sobie życia, czy wręcz  utrata go. Podczas wydarzenia każdy miał możliwość zwiedzić tematyczną wystawę prac plastycznych przygotowanych przez uczniów. Była też  możliwość poddania się badaniu zawartości nikotyny w organizmie.

Reklama

 

Laureaci konkursu „Rzuć palenie razem z nami” fot. arch. LO w Strzelnie

 

Happening stał się okazją do wręczenia przez wicedyrektora ZS Jarosława Zowczaka nagród laureatom przeprowadzonych wcześniej w placówce konkursów profilaktycznych „Rzuć palenie razem z nami” i „Powiedz Stop Przemocy”. Laureatami pierwszego z konkursów są: 1. Nicola Mrowiec, 2. Natalia Fertykowska, 3. Agata Grobelna. Wyróżnienia otrzymali: Karina Holak, Aleksandra Romblewska, Patryk Sapieha. W drugim konkursie oprócz prac indywidualnych można było dostarczać również prace zbiorowe. 1. Miejsce zajęła Julia Bartosik, 2. Michalina Adamska, Nadia Nowak i Wiktoria Bogusiewicz, 3. Marcel Sadowski, Emilia Nowak, Zuzanna Powała, Wiktoria Kuźniarek i Oskar Matczak. Wszyscy są uczniami klasy Ia LO. W nagrodę otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz powerbanki ufundowane przez Ministerstwo Zdrowia.

Reklama

 

Laureaci konkursu "Powiedz Stop Przemocy" fot. arch. LO w Strzelnie

 

Organizatorami wydarzenia byli pedagog Magdalena Buczkowska - Kubiak, nauczycielka biologii Ewa Mohylowska - Schellner i  uczniowie LO przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Mogilnie, którą reprezentowała kierownik działu oświaty zdrowotnej Małgorzata Maciejewska.

 

 

 

Magdalena Lachowicz, 18 XI 2022

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości