11 czerwca Jeziora Wielkie stały się po raz dziesiąty stolicą twórczości artystycznej klubów seniora działających przy ośrodkach kultury w województwie kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.
Na zaproszenie dyrektora jeziorańskiego GOKiR Krzysztofa Zwolińskiego podczas X Przeglądu Zespołów Klubu Seniora Rozśpiewane kluby seniora swój repertuar zaprezentowało 7 zespołów: Kalina z Chabska, Wrzos z Rojewa, Orchowiacy z Orchowa, Kujawianki/Strzelnianki ze Strzelna, Szarotki z Solca Kujawskiego, Złota Jesień z Mogilna oraz gospodarze Radość z Jezior Wielkich. Przegląd odbył się w sali widowiskowej jeziorańskiego Domu Kultury.
| Twoja przeglądarka nie obsługuje odtwarzacza filmów. |
| fot. Paweł Lachowicz |
Rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem przez zespoły hymnu seniorów Kochajmy się, dopóki czas nam sprzyja. Później każdy mógł posłuchać znanych melodii biesiadnych, seniorzy tańczyli i śpiewali. Imprezę prowadził Krzysztof Zwoliński, który zapowiadając kolejne występy przedstawiał też historię zespołów. Pomiędzy kolejnymi występami każdy mógł skosztować wyśmienitego ciasta, napić się kawy i zjeść ciepły posiłek. W ramach podziękowania za występ na ręce kierowników lub reprezentantów zespołów wójt Dariusz Ciesielczyk i starosta Tomasz Krzesiński wręczyli pamiątkowe statuetki i podziękowania. Następnie wszyscy chętni bawili się na wspólnej biesiadzie.
Organizatorem imprezy był GOKiR w Jeziorach Wielkich.
Paweł Lachowicz, 12 VI 2022
_DSC0412 –
Film: fot. Paweł Lachowicz
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze