W sobotę, 29 października o 9.00 w mogileńskim Zespole Szkół przy ulicy Dworcowej rozpoczną się XIII Powiatowe Targi Edukacyjne. Organizatorem targów jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mogilnie i adresowane są do nauczycieli różnych specjalności, pedagogów, psychologów i zainteresowanych rodziców.
Targi Edukacyjne rozpocznie wykład inauguracyjny Biologia empatii – blaski i cienie współodczuwania w środowisku edukacyjnym, który wygłosi prof. Marek Kaczmarzyk z Uniwersytetu Śląskiego.
Od 11.00 do 13.00 trwać będą tematyczne warsztaty. Temat dotyczący neurobiologii konfliktu z nastolatkiem omówi prof. Marek Kaczmarzyk. Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie będą szukać odpowiedzi na pytanie Dlaczego tak trudno zrozumieć własne dziecko. Omówione zostaną też następujące tematy: Zadania w kulturze uczenia się, który poprowadzi dr Marzena Żylińska z Fundacji Budząca się szkoła. Warsztaty Aktywność rzeźbi mózg – czyli jak dbać o optymalny rozwój dziecka poprowadzi dr Adriana Kloskowska z Impuls do Rozwoju Edukacji. Uzależnienia cyfrowe dzieci i młodzieży. Jak wychowywać w epoce cyfryzacji, to warsztaty, które poprowadzi prof. Jakub Andrzejczak z Wielkopolskiej Akademii Społeczno – Ekonomicznej. Warsztaty Od rozmowy o wartościach do podstaw cenionych przez pracodawcę poprowadzi Dorota Andrzejewska z K-PCEN w Toruniu. Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu nauczyciela. Troska o zdrowie i radzenie sobie ze stresem, to warsztaty dla nauczycieli wszystkich typów szkół, które poprowadzi Izabela Nowakowska z K-PCEN w Bydgoszczy. Magdalena Chylebrant – Karolak poprowadzi warsztaty Podnieś swoją samoocenę. O edukacji STREM w nauczaniu opowie Roma Gorczyca z K-PCEN w Bydgoszczy. Edukacja alternatywna, a indywidualne potrzeby dzieci, to warsztaty, które poprowadzi Ewa Grzanka z K-PCEN w Bydgoszczy. Warsztaty Poprawne oddychanie drogą do zdrowia poprowadzi Norbert Łysiak z K – PCEN w Bydgoszczy. Warsztaty Kartka okolicznościowa w pudełku poprowadzą Magdalena Duszyńska z Przedszkola nr 2 w Mogilnie oraz Katarzyna Góralczyk – Herwart ze Szkoły Podstawowej w Gębicach. O Programowaniu i robotyce w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej opowie Robert Hejnicki z Edukacji Cyfrowej.
![]() |
| Głównym organizatorem targów jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mogilnie z dyrektorem Maciejem Herwartem fot. Paweł Lachowicz |
Podczas targów każdy chętny będzie miał możliwość zakupu książek oferowanych przez wydawnictwa pedagogiczne. Będzie można również zapoznać się z ofertą szkoleniową oraz formami działalności różnych instytucji, których przedstawiciele będą obecni na targach. Wzorem lat ubiegłych – jak poinformował nas dyrektor Poradni Maciej Herwart, wszystkie zajęcia są bezpłatne, uczestnicy zajęć panelowych otrzymają stosowne zaświadczenia, a liczba osób na zajęciach panelowych jest ograniczona.
Chęć uczestnictwa w Targach Edukacyjnych należy zgłaszać do 27 października pod numerem telefonu 52-315-27-74 lub osobiście w sekretariacie poradni w godzinach 7.30 – 15.30.
Paweł Lachowicz, 10 X 2022
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze