Stowarzyszenie "Jarzębina" w Strzelcach przy wsparciu Urzędu Miejskiego, Klubu Radnych Niezależnych, Mogileńskiego Domu Kultury, Sanepidu i Fundacji Powiatu Mogileńskiego, organizuje w sobotę 15 października happening pod nazwą "Wczesne wykrycie ratuje życie".
Wydarzenie związane z profilaktyką raka piersi u kobiet, gdyż październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Spotkanie uczestników rozpocznie się o 10.00 przy fontannie w parku miejskim, skąd przejdą korowodem z Mogileńską Orkiestrą Dętą do Magazynu Zbożowego GS. Tam nastąpi wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, będzie część muzyczna oraz prelekcja na temat profilaktyki przeciwnowotworowej.
W piątek, 14 października przy Centrum w Mogilnie można było podejść do stoiska Sanepidu i Klubu Radnych Niezależnych, by otrzymać informacje i ulotki na temat profilaktyki walki z rakiem piersi. Radne Wioleta Michalak i Ewa Szarzyńska rozdawały mieszkańcom baloniki i różowe wstążeczki.
Patronat prasowy pełni Tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska.
Marek Holak
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze