Do groźnie wyglądającego zdarzenia na Jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu doszło w środę 3 lipca podczas porannego treningu kadry Klubu Sportowego Nart Wodnych "Sunal" w Przyjezierzu.
Od rana, 3 lipca zawodnicy Klubu Sportowego Nart Wodnych Sunal w Przyjezierzu na Jeziorze Ostrowskim trenowali przygotowując się do Mistrzostw Polski.

Trwa akcja ratownicza fot. Paweł Lachowicz
Jeden z zawodników pochodzący ze Skulska podczas treningu na wodzie doznał urazu nogi. Koleżeństwo przetransportowało poszkodowanego na brzeg jeziora, gdzie został zabezpieczony do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ze względu na, jak się okazało poważny uraz kończyny, na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Poszkodowanego przetransportowano karetką na polanę przy szkółce leśnej fot. Paweł Lachowicz
W okolicy plaży głównej nie było jednak możliwości wylądowania, dlatego helikopter lądował na polanie w pobliżu wjazdu do szkółki leśnej znajdującej się w Przyjezierzu. Tam poszkodowanego dowiozła karetka pogotowia. Chłopak przetransportowany został drogą lotniczą do szpitala w Bydgoszczy.

Poszkodowany został przetransportowany helikopterem LPR do bydgoskiego szpitala fot. Paweł Lachowicz
Na miejsce oprócz pogotowia przyjechały zastępy straży pożarnej z OSP Wójcin oraz KP PSP z Mogilna.
Paweł Lachowicz
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze