W piątek 4 sierpnia w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu odbył się koncert zespołu szantowego Keja 71 z Torunia.
Keja 71, to grupa przyjaciół z Torunia. Zespół powstał 17 października 2013 roku, liderem i założycielem zespołu jest Piotr Wilkowski. To on wpadł na pomysł, żeby swoją fascynację żaglami przenieść na scenę i zaproponował wieloletniemu przyjacielowi, gitarzyście Leszkowi Lewandowskiemu założenie zespołu.

Podczas koncertu wszystkie miejsca siedzące na tarasie ZAZ były zajęte. Na koncert przybyły całe rodziny fot. Paweł Lachowicz
W piosence żeglarskiej nie może zabraknąć akordeonu, gra na nim Paweł Sas. Sekcję rytmiczną tworzą perkusista Piotr Kamiński i grająca na gitarze basowej Justyna Gołębiowska. Zespół ma w dorobku demo z czterema piosenkami: Na Mazury, Ja stawiam, Biała sukienka, czy Bijatyka. Piotr Wilkowski skomponował też kilka własnych utworów. W ubiegłym roku zespół wydał płytę.

"Keja 71" pozdrawia naszych czytelników fot. Paweł Lachowicz
Podczas piątkowego występu, jak na prawdziwy koncert szantowy przystało nie zbrakło przeboju autorstwa szantmena Jerzego Porębskiego Gdzie ta keja. Oprócz żeglarskich rytmów każdy z uczestników miał możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego przez kuchnię ZAZ menu, w którym dominowały pirackie dania.
Paweł Lachowicz
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze