Reklama

Złote Gody w Dąbrowie. Jubileusz 50 lat małżeństwa obchodziło 8 par (zdjęcia)

Urząd Gminy w Dąbrowie zaprosił 8 par, które w tym roku obchodziły Jubileusz Złotych Godów. Małżeństwa otrzymały z rąk wójta Marcina Barczykowskiego prezydenckie medale Za długoletnie pożycie małżeńskie. Wśród Jubilatów byli: Barbara i Bernard Dombek, Maria i Władysław Dombek, Aniela i Zenon Lubawy, Danuta i Jan Kucaj, Aleksandra i Edmund Krajewscy, Maria i Tadeusz Barczykowscy, Irena i Łucjan Pryka oraz Bolesława i Bolesław Rutkowscy.

Uroczystość wręczenia prezydenckich medali Za długoletnie pożycie małżeńskie, odbyła się 8 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dąbrowie. Pierwsze 4 pary: Barbara i Bernard Dombek, Maria i Władysław Dombek, Aniela i Zenon Lubawy oraz Danuta i Jan Kucaj, zostały zaproszone na godzinę 11.00. Kolejne 4 pary: Aleksandra i Edmund Krajewscy, Maria i Tadeusz Barczykowscy, Irena i Łucjan Pryka, Bolesława i Bolesław Rutkowscy, rozpoczęły uroczystość o godzinie 14.00. Jubilaci zostali zaproszeni wraz z najbliższymi rodzinami.

Wszystkich Jubilatów powitał wójt gminy Marcin Barczykowski. Następnie w programie wokalnym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, przygotowani przez nauczycielkę Ewę Paluch.

Reklama

Po zakończeniu części artystycznej nadszedł czas na wręczenie medali, którego dokonał wójt Barczykowski. Upominki w postaci listu gratulacyjnego oraz wiązanki kwiatów wręczyły: przewodnicząca Rady Gminy w Dąbrowie Maria Błaszczak oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dąbrowie Iwona Nawrocka.

Po rozdaniu medali pracownicy Urzędu Gminy w Dąbrowie przygotowali dla przybyłych gości po lampce szampana. Toast poprzedzało wysłuchanie Marszu Mendelsona, czyli znanego wszystkim marszu weselnego. Po toaście goście zasiedli do stołów, aby napić się kawy i zjeść ciasto. Podczas spotkania każda z par opowiedziała krótko o swoim małżeństwie, do czego zachęcał wójt. Z racji tego, że wszyscy goście znali się dość dobrze, spotkanie okazało się świetną okazją do powspominania dawnych czasów.

Reklama

 

Dla Jubilatów wystąpili uczniowie SP w Dąbrowie fot. Inez Padowska

 

Barbara i Bernard Dombek z Parlina poznali się w 1967 roku. Pani Barbara poznała swojego przyszłego męża, podczas odwiedzin u babci, która mieszkała na terenie gminy Dąbrowa. Para pobrała się 2 września 1972 roku. Doczekali się 3 dzieci - 2 synów oraz córki. Ich rodzina powiększyła się również o 3 wnuków, 3 wnuczki i 2 prawnuczki. Radą pary na tak długie pożycie małżeńskie, jest przede wszystkim zgoda i wzajemny szacunek.

Maria i Władysław Dombek z Dąbrowy pobrała się 16 września 1972 roku. Jubilaci posiadają 4 dzieci oraz 2 wnuków i 3 wnuczki. Jak sami twierdzą, ich małżeństwo przetrwało tyle lat dzięki szczerości, która zdaniem pary jest kluczowa w każdym związku.

Reklama

Aniela i Zenon Lubawa mieszkają w Słaboszewku. Para poznała się 1 maja 1971 roku na zabawie, a małżeństwem została 24 czerwca 1972 roku. Doczekali się 4 dzieci - 3 córek i syna, oraz 9 wnuków (5 chłopców i 4 dziewczynki) i 1 prawnuczki. - Było różnie i podłużnie, ale dotrwaliśmy do tego jubileuszu. Życzę młodym, aby żyli tak jak my wspólnie tyle lat - mówiła Aniela Lubawy.

Danuta i Jan Kucaj mieszkają w Szczepanowie i tam też się poznali, na jednej z zabaw. Para wstąpiła w związek małżeński 26 sierpnia 1972 roku. Doczekali się 3 córek oraz 5 wnuków, 1 wnuczki, 1 prawnuka i 1 prawnuczki. Małżeństwo zgodnie przyznało, że była to miłość od pierwszego wejrzenia, dzięki której przetrwali wspólnie 50 lat.

Reklama

 

fot. Inez Padowska

 

Irena I Łucjan Pryka poznali się w miejscowości, w której mieszkają do dziś, w Mierucinie. Pani Irena była sąsiadką pana Łucjana. Małżeństwem zostali 10 czerwca 1972 roku. Jak wspominają- tego dnia od rana była burza co zwiastowało zakłócenia w życiu, jednak jak stwierdzili sami małżonkowie - tego też trochę w życiu musi być. Doczekali się 3 synów, 1 córki, 4 wnuczek i 4 wnuków. - Były wzloty i upadki, ale to jest normalne.- mówiła na spotkaniu Irena Pryka.

Maria i Tadeusz Barczykowscy poznali się w Dąbrowie, podczas spotkania w grupie młodzieży. Mają 1 syna, 2 wnuczki i 1 wnuka. Związek małżeński zawarli 10 czerwca 1972 roku. - Nie poznaliśmy się na zabawie, ale później jak się spotykaliśmy, to chodziliśmy na nie co tydzień - wspominała Maria Barczykowska.

Reklama

Aleksandra i Edmund Krajewscy z Dąbrowy pierwszy raz spotkali się na zabawie, która odbywała się przy Nadleśnictwie Gołąbki. Pan Edmund zaproponował pani Aleksandrze pomoc z zaplątanym w torbie ortalionem, po czym odwiózł ją motorem do domu - tak właśnie rozpoczęła się ich historia. Małżeństwo, które zawarli 26 sierpnia 1972 roku, doczekało się 3 córek oraz 3 wnuków.

Bolesława i Bolesław Rutkowscy mieszkają w Mierucinie, w którym się poznali i oboje wychowywali. Znali się całe życie, gdyż od urodzenia mieszkali w tej samej wiosce. Pobrali się 28 października 1972 roku. Małżeństwo doczekało się syna, córki oraz 3 wnuków i 2 wnuczek. Jubilaci twierdzą, że kłótnie są czasami potrzebne, jednak taki staż zawdzięczają życiu w zgodzie i dążeniu do wzajemnego porozumienia.

Reklama

 

 

Inez Padowska, 9 XI 2022

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości