Reklama

Aktywna młodzież i seniorzy

Stowarzyszenie Ecce Homo w Strzelnie wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego realizuje projekty grantowe - Klubów Seniora i Klubów Młodzieżowych.

Jeden z projektów Wspomnienia aktywnych seniorów 60+ przeznaczony jest dla osób powyżej 60 roku życia z terenu gminy Strzelno, Młynów/Młynic i Mogilno. W ramach projektów odbywają się zajęcia muzykoterapii, intelektualne Rusz głową, rękodzieła, zajęcia Nasza historia, Odlotowi seniorzy, aerobic i zajęcia kulinarne. Zajęcia odbywają się w strzeleńskim Domu Kultury. 22 lipca odbyły się warsztaty rękodzielnicze. Chętne seniorki pod kierunkiem Małgorzaty Osowicz uczyły się wyszywania serwetek haftem krzyżykowym.

Jednocześnie realizowane są projekty podniesienia aktywności społecznej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Strzelno skierowane są dla osób od 7 do 17 lat i będą realizowane na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Dałkowskiego, Szkole Podstawowej im. A.A. Michelsona i w szkole w Markowicach. Dzieci w czasie wakacji znajdują się pod opieką nauczycieli tych szkół oraz terapeutów. Projekt skierowany jest do 60 dzieci z terenu gminy Strzelno. 22 lipca w ZSP w Strzelnie odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektów Bystrzaki artystyczno-przyrodnicze i Przyrodniczo-muzyczni programiści obejmujące zajęcia artystyczne, ekologiczno-przyrodnicze, programowanie, hipoterapię, zajęcia teatralno-muzyczne i matematyczne. Zajęcia artystyczne prowadziła Ewa Mohylowska-Schellner, a zajęcia matematyczne Bogumiła Nadzieja-Wijaszka.

Reklama

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 23 VII 2020

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości