Uczniowie z SP w Strzelcach w przedstawieniu Idą przebierańcy
fot. Joanna Świetnicka
Chabsko, koza, przegląd, podkoziołek
Harce i psikusy kozy
11 lutego w Muzeum Ziemi Mogileńskiej z siedzibą w Chabsku (gm. Mogilno) miał miejsce Przegląd Obrzędów Zapustnych Podkoziołek 2012. Impreza odbyła się już po raz dziewiąty. Zgodnie z tradycją wśród uczestników przeglądu nie zabrakło przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu mogileńskiego.
Na scenie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowała rekordowa liczba uczestników, bowiem wystąpiło aż 10 kozich grup. Z głośnymi okrzykami, strzelaniem z batów i śpiewem przebierańcy zapraszali wszystkich do wspólnej zabawy. W organizację tegorocznej imprezy włączyli się: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mogileńskiej, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lepsze Jutro w Chabsku oraz Mogileński Dom Kultury. Honorowy patronat nad imprezą sprawował burmistrz Mogilna Leszek Duszyński a patronat medialny Tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska oraz ePałukach, 16 lutego (czwartek). Więcej zdjęć w naszej galerii.
Joanna Świetnicka, 13 II 2012
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze