Reklama

Koncert organowy

Tomasz Nowak podczas niedzielnego koncertu w strzeleńskiej parafii. Obok młodego artysty stoi jego nauczyciel Tomasz Kucharski. W tle organista w parafii pw. Św. Trójcy w Strzelnie Adam Dunaj
          fot. Paweł Lachowicz

Strzelno
     Koncert organowy
     W niedzielę 7 sierpnia w kościele pw. Św. Trójcy w Strzelnie wierni mieli okazję uczestniczyć w kolejnym wydarzeniu muzycznym z cyklu Weekendowe Spotkania w Zabytkach z Muzyką Dawną i Współczesną. W tym dniu odbył się Organowy Koncert Norbertański w wykonaniu Tomasza Nowaka z Inowrocławia.

      Tuż przed koncertem kustosz strzeleńskiego muzeum Ottona i Bolesława Damian Rybak przybliżył instrument, na którym później odbył się koncert. Zebrani usłyszeli m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Charlesa Marie Widora, Theodora Duboisa, Dietricha Buxtehude’a, Franza Schuberta i Louisa Jamesa Alfreda Lefebure’a.

     Szczegóły w Papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej. Więcej zdjęć w naszej internetowej galerii.

Paweł Lachowicz, 9 VIII 2011

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości