Reklama

Opłatek seniorów

Młodzi aktorzy podczas przedstawienia jasełkowego

        fot. Paweł Lachowicz

Jeziora Wielkie, senior, opłatek, kolęda, GOKiR
      Opłatek seniorów
      Tradycyjnie już od 16 lat seniorzy gm. Jeziora Wielkie wraz z władzami spotykają się, aby wspólnie podzielić się opłatkiem i złożyć sobie noworoczne życzenia. W tym roku impreza odbyła w pierwszą niedzielę, 6 stycznia.

      Spotkanie rozpoczęła przewodnicząca Sabina Modracka od złożenia życzeń. Na tę okoliczność dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jeziorach Wielkich, działające w szkolnym kółku teatralnym Teatr Młodego Aktora oraz zespole wokalnym Arioso zaprezentowały przedstawienie bożonarodzeniowe. Po pełnym wzruszeń przedstawieniu emeryci wysłuchali fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza mówiącej o Narodzeniu Pana Jezusa, który odczytał ks. proboszcz Witold Sadłowski. Następnie obecni składając sobie wzajemnie życzenia podzielili się opłatkiem. Po oficjalnej części wszyscy zasiedli do wieczerzy oraz kawy i słodkiego poczęstunku. Nie zabrakło także tradycyjnego śpiewu kolęd w wykonaniu członków zespołu wokalnego Klubu Seniora Radość działającego przy GOKiR w Jeziorach Wielkich.
      Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska lub ePałukach w czwartek, 10 stycznia. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 8 I 2013

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości