Reklama

Poszybowały chińskie lampiony

Pierwsze lampiony szybują do nieba

       fot. Paweł Lachowicz

Strzelno, młodzież, gimnazjum, postulaty, lampiony, koncert
     Poszybowały chińskie lampiony
     Finałem odbywającego się w Strzelnie Europejskiego Tygodnia Młodzieży było spotkanie na strzeleńskim Rynku, które odbyło się 26 czerwca.

     Tego dnia na strzeleńskim rynku puszczone zostały w powietrze chińskie lampiony, które zawierały postulaty młodzieży, wypracowane podczas debat obywatelskich prowadzonych w trakcie trwania Tygodnia Europejskiego. Najpierw jednak deklaracje podpisali w obecności licznie zgromadzonej młodzieży burmistrz Strzelna, przewodniczący Rady Miejskiej i przedstawiciele strzeleńskiego gimnazjum. W lampionach znajdowała się również prośba do znalazcy. W miejscu, gdzie lampion spadnie znalazca proszony jest o informacje, gdzie lampion zakończył swoją podróż. Na podstawie zebranych informacji w gimnazjum stworzona zostanie mapa dotarcia projektu. Wieczór urozmaicony był też innymi atrakcjami. Odbyły się koncerty zespołów Take a break z Inowrocławia i Cover Beat ze Strzelna.
     Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska lub e-Pałukach w czwartek, 4 lipca. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 28 VI 2013

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości