Reklama

Remonty ulic w Strzelnie. Od 1 października do końca listopada (od 19.00 do 7.00), mieszkańcy mogą bezpłatnie parkować przy Twoim Markecie

W związku z przebudową ulicy Dąbrowskiego wraz z chodnikami i parkingami, mieszkańcy osiedla nie mogą parkować na osiedlowym parkingu. Dzięki uprzejmości właścicieli sklepu Twój Market, do końca listopada mieszkańcy mają możliwość bezpłatnego parkowania aut na terenie parkingu sklepowego, ale tylko w godzinach wieczorowo-nocnych. Burmistrz Chudziński apeluje, by mieszkańcy uszanowali decyzję i nie blokowali parkingu w pozostałe godziny.

HISTORYCZNA DROGOWA INWESTYCJA

W ramach Polskiego Ładu Gmina Strzelno otrzymała dofinansowanie w wysokości 7.410.000 zł na budowę sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z przyłączami oraz nawierzchni drogowej w ciągu ulicy Kościuszki z ulicą Dąbrowskiego z łącznikiem do ulicy Michelsona.

Mieszkańcy Strzelna wielokrotnie monitowali o remont ulicy Kościuszki, była ona połatana tak, że praktycznie na próżno szukać było odcinka drogi, który byłby bez dziur. Wnioski mieszkańców składane były przez radnych i mieszkańców już w kadencji burmistrza Ewarysta Matczaka. Jednak dopiero teraz doczekała się ona realizacji. Burmistrz Dariusz Chudziński wielokrotnie podkreślał, że nie ma sensu kłaść nowej nawierzchni przed wymianą urządzeń podziemnych, w tym kanalizacji.

Reklama

 

Mieszkańcy osiedla będą mogli bezpłatnie parkować na parkingu sklepu Twój Market od 1 października do końca listopada w godzinach 19.00 – 7.00 fot. Magdalena Lachowicz

 

OSIEDLOWY PARKING NIEDOSTĘPNY

Ulica Kościuszki jest to ważna droga, gdyż prowadzi do największego na terenie miasta osiedla mieszkaniowego, Zespołu Szkół, przedszkola i marketu. Kierowcy często jadąc tą ulicą skracają sobie drogę w kierunku Inowrocławia omijając w ten sposób zakorkowane centrum miasta. Obecnie trwają tam zaawansowane prace remontowe. Na czas remontu ulicy Kościuszki, łącznik między ulicą Michelsona a ulicą Kościuszki jakim jest ulica Św. Jana Bosko został zamknięty. Na terenie przebudowy pracują dwie ekipy: jedna od strony ulicy Jana Bosko do ulicy Kolejowej, a druga od ulicy Jana Bosko do ulicy Dąbrowskiego. Dodatkowo w chwili obecnej wykonywane są chodniki, a następnie zacznie się budowa zatoczek dla samochodów i parkingu. W związku z tym nie będzie możliwości parkowania samochodów na osiedlowym parkingu.

Reklama

 

W związku z remontem ul. Dąbrowskiego, a także II etapem przebudowy ul. Kościuszki sprawią, że parkowanie w obrębie bloków będzie utrudnione fot. Magdalena Lachowicz

 

OD 1 PAŹDZIERNIKA DO KOŃCA LISTOPADA

Dzięki rozmowom radnego Remigiusza Koprowskiego z właścicielem sklepu Twój Market Karolem Białeckim i dążeniu do załatwienia problemu przez radnego Michała Piotrowicza i burmistrza Chudzińskiego, mieszkańcy Osiedla Piastowskiego będą mogli parkować bezpłatnie (nie wykupując biletu w parkomacie) w godzinach wieczorowo-nocnych na sklepowym parkingu. - Gmina ma zgodę na piśmie od właścicieli marketu na parkowanie na sklepowym parkingu - powiedział burmistrz.

Bardzo ważną jest kwestia godzin udostępnienia bezpłatnie parkingu. Otóż mieszkańcy osiedla będą mogli tam parkować od 1 października do końca listopada w godzinach od 19.00 do 7.00. - Bardzo dziękuję państwu Białeckim za wielki ukłon w kierunku naszych mieszkańców. Uszanujmy to, nie kombinujmy i nie blokujmy handlu tym ludziom w dzień. W dzień, stańmy na jakieś bocznej uliczce, a nie pchajmy się prosto na plac budowy. Za chwilę będzie pięknie, nowy asfalt na obecnie dziurawej prawie nieprzejezdnej ulicy Kościuszki. Doceńmy to - apeluje burmistrz Chudziński.  

Reklama

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż według podpisanej umowy wykonawca ma 13 miesięcy na realizację tej inwestycji, a rozpoczęła się ona w kwietniu. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum: firma Pegaz"90 z Mogilna (lider) i Alfa z Bydgoszczy (partner), która w przetargu zaoferowała kwotę 6.998.700 złotych.

Magdalena Lachowicz, 27 IX 2022

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości