Mogilno, rondo, budowa, Inter-Mal
Ruszyła budowa ronda
Wczoraj 10 sierpnia ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic: Dworcowej, Hallera i Mostowej w Mogilnie na skrzyżowanie typu rondo. To kolejna inwestycja burmistrza Leszka Duszyńskiego w tym rejonie miasta, po remoncie wiaduktu, budowie chodnika i odtworzeniu nawierzchni ul. Mostowej.
Widok z kamienicy na rogu ul. Hallera i ul. Dworcowej na budowane rondo fot. Damian Stawski Prace na tym skrzyżowaniu prowadzi firma Inter-Mal Zakład Usług Drogowych i Malarskich Grzegorza Januchowskiego z Mogilna. Koszt budowy ronda to 38.700 zł netto. Kierowcy jadący na ul. Dworcową na przykład do PKP muszą kierować się przez ul. Kościuszki i ul. Narutowicza.
Jak dowiedzieliśmy się od działających na miejscu robotników, najpóźniej do końca przyszłego tygodnia rondo zostanie wybudowane. - Pan jest z „Pałuk”? To w środę będzie - mówił jeden z pracowników.
Jak ustaliliśmy w ratuszu 17 sierpnia nastąpi zakończenie prac brukarskich przy rondzie. 19 sierpnia zakończy się wprowadzanie zmian w ramach nowej organizacji ruchu (malowanie pasów, ustawieni znaków). Zaś 26 sierpnia nastąpi zakończenie wszystkich prac przewidzianych w ramach tej inwestycji oraz całkowite przywrócenie ruchu. Okres między 19 sierpnia a 26 sierpnia to czas niezbędny do właściwego związania się i utrwalenia podbudowy.
Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1278 (32/2016)
Przejdź do forum.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze