Reklama

Strażacy ratowali tonącego

Trwają przygotowania do wejścia na lód

  fot. Joanna Świetnicka

Mogilno, jezioro, pokaz, lód
     Strażacy ratowali tonącego
     Działania z ratownictwa lodowego są trudne i wymagają dużej determinacji z uwagi na upływający czas i wyziębienie człowieka. Nierozważne zachowanie się osób biegnących na pomoc przed przybyciem służb ratowniczych, bardzo często może spotęgować rozmiar tragedii mówił m.in. w trakcie pokazu dowodzący działaniami mł. kpt. Łukasz Szulc z KP PSP w Mogilnie.

     9 marca przy ujściu rzeki Panna na Jeziorze Mogileńskim odbyła się akcja ratowania tonącej osoby. Na szczęście nie była to prawdziwa akcja ratunkowa tylko pokaz służb ratowniczych. Reguły postępowania podczas akcji ratowniczej mieli okazję poznać uczniowie SP 2 i SP 3 w Mogilnie oraz SP w Padniewie (gm. Mogilno). Spotkanie połączone było z pogadanką z zakresu bezpiecznego zachowania się na lodzie.
     Podczas pokazu mogileńscy strażacy zaprezentowali techniki ratowania osób podtopionych i pierwszej pomocy. Ponadto przedstawione zostały zasady bezpiecznych zabaw na lodzie. Akcja ratunkowa zakończyła się przyjazdem karetki pogotowia i pokazem udzielania wymarzniętej osobie pierwszej pomocy przez lekarza i ratowników medycznych z SPZOZ w Mogilnie. Spotkanie odbyło się z inicjatywy KP PSP w Mogilnie i Straży Miejskiej w Mogilnie przy współpracy SPZOZ w Mogilnie, MDK oraz ZOSiP w Mogilnie.
     Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska oraz ePałukach , w czwartek 15 marca. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 12 III 2012

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości