Andrzej Kulczycki, Marzena Wichłacz, Łukasz Jankowski, Ewa Ornatek, a na dodatek dyrektor Beata Motyka - te osoby postanowiły odejść z wydziału funduszy europejskich i rozwoju lokalnego. Powodów takiej sytuacji nie znamy, bo burmistrz Leszek Duszyński nie udziela żadnych informacji w tej sprawie. Nawet na kluczowe dla mieszkańców pytanie - czy wydział działa cały czas normalnie.
Od początku roku w Urzędzie Miejskim w Mogilnie mają miejsce dziwne odejścia i dużo jest ogłaszanych konkursów do pracy w wydziale funduszy europejskich i rozwoju lokalnego. Ale po kolei.
31 stycznia został ogłoszony nabór na stanowisko podinspektora do spraw zamówień publicznych w wydziale funduszy europejskich i rozwoju lokalnego. Jedynym kandydatem, który zgłosił się w tym konkursie, był Łukasz Jankowski z Łabiszyna, który jednak nie spełnił wtedy wymogów formalnych.
17 lutego ogłoszono drugi konkurs na to samo stanowisko. 28 lutego ukazała się lista zgłoszonych kandydatów. Było ich pięcioro i wszyscy spełnili wymogi formalnie. Był to ponownie: Łukasz Jankowski z Łabiszyna oraz Kinga Ciesielska z Jezior Wielkich, Joanna Nowak z Kołdrąbia, Olga Jung z Gniezna oraz Karolina Popielarz z Niestronna. 8 marca ogłoszono wyniki naboru i to Łukasz Jankowski został zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Mogilnie.
Tymczasem 23 lutego został ogłoszony trzeci nabór do tego samego wydziału. Tym razem jednak dotyczyło to stanowiska inspektora do spraw inwestycji. Do 6 marca CV na to stanowisko złożyły dwie kandydatki i były to: Kinga Kasztarynda z Woli Kożuszkowej oraz Kinga Szypura z Mogilna. W naborze na to stanowisko zwyciężyła Kinga Kasztarynda.
27 czerwca ogłoszono czwarty konkurs do tego wydziału, tym razem na stanowisko urzędnicze podinspektora do spraw pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Termin składania ofert w tym konkursie trwa do 7 lipca.
Warto tutaj zaznaczyć, skąd wzięła się ta dziwna sytuacja, że w tym właśnie wydziale ogłoszono od początku roku aż cztery konkursy. Wszystko działo się przez tajemnicze odejścia pracowników. Najpierw odszedł z pracy Andrzej Kulczycki, a dwa tygodnie po nim Marzena Wichłacz. Z kolei zwycięzca konkursu z lutego, czyli Łukasz Jankowski z Łabiszyna - z informacji, jakie posiadamy - w wydziale pracował około 2-3 miesięcy. Później z powodów osobistych z pracy w wydziale funduszy europejskich i rozwoju lokalnego miała także zrezygnować Ewa Ornatek, jest na wypowiedzeniu.
Statek, jakim był w tej sytuacji wydział, tonął.
Z naszych informacji wynika, że 29 czerwca z pracy w Urzędzie Miejskim w Mogilnie zrezygnowała na dodatek dyrektor Beata Motyka, niezwykle chwalona w środowisku samorządowym Mogilna za profesjonalizm. To właśnie Beacie Motyce w głównej mierze można przypisywać dobrą passę burmistrza w zdobywaniu funduszy zewnętrznych, w tym unijnych. Wielokrotnie za ten profesjonalizm chwalili dyrektor również radni opozycyjni m.in. podczas obrad sesji czy komisji czynił to radny Paweł Molenda z PSL. Informacja o odejściu dyrektor znalazła potwierdzenie w ogłoszonym przez burmistrza 3 lipca naborze na stanowisko dyrektora wydziału funduszy europejskich i rozwoju lokalnego. Termin składania ofert na to stanowisko trwa do 14 lipca. Jak dowiedzieliśmy się, Beata Motyka jest na wypowiedzeniu.
Wokół tajemniczych odejść z tego jednego wydziału w kuluarach ratusza mówiło się wiele. M.in. to, że rezygnacja Andrzeja Kulczyckiego i Marzeny Wichłacz miała ze sobą związek. Oboje mieli nie wytrzymać tempa pracy z niezwykle wymagającą i ambitną dyrektor, która ciągle miała podnosić poprzeczkę. Wymagającej pracy w wydziale miał również nie wytrzymać Łukasz Jankowski z Łabiszyna.
Informacje o sytuacji w wydziale chcieliśmy uzyskać od burmistrza Leszka Duszyńskiego. Mimo wysłanych pytań, tych odpowiedzi do momentu zamknięcia numeru nie uzyskaliśmy. Burmistrz nie odpowiedział także na kluczowe dla mieszkańców z zadanych pytań: - Czy z powodu takich poważnych ruchów wydział funduszy europejskich i rozwoju lokalnego funkcjonuje teraz normalnie?
Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1325 (27/2017)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze