Stowarzyszenie Prywatnych Właścicieli Nieruchomości, jak zapowiadało, co miesiąc organizuje blokadę na drogach krajowych.
28 kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia Prywatnych Właścicieli Nieruchomości w Strzelnie z przewodniczącym Andrzejem Pruczkowskim blokowane będą po raz szósty drogi krajowe nr 15 i 25 przebiegające przez centrum Strzelna. Blokada jest wyrażeniem sprzeciwu wobec opóźnienia w realizacji budowy obwodnicy miasta, a co za tym idzie degradacji nieruchomości oraz uciążliwości spowodowanych nadmiernym ruchem pojazdów ciężarowych przez centrum miasta. Dodatkowo protestujący sprzeciwiają się planom budowy dwóch rond w centrum miasta.
Akcja protestacyjna rozpocznie się o 14:30 na ul. Sportowej. Uczestnicy demonstracji przejdą w okolice dróg krajowych 15 i 25 tj. w rejon ulic: Kolejowej, Michelsona, Świętego Ducha i Powstania Wlkp. Tam zaopatrzeni w transparenty i flagi będą przechodzili przez pasy na ulicach, z okresowymi zejściami z przejść dla pieszych, by rozładować korki pojazdów. Zakończenie blokady planowane jest na 17:00.
Magdalena Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska 1315 (17/2017)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze