Reklama

II liga piłki ręcznej. Alfa uległa w Elblągu szczypiornistom Silvant Handball

W sobotę, 28 września po 9 latach przerwy seniorzy strzeleńskiej Alfy 99 ponownie wybiegli na II-ligowy parkiet. Pierwszym rywalem była trzecia drużyna poprzedniego sezonu, jeden z faworytów do awansu "Silvant Handball" Elbląg. Z różnych względów trener Bartłomiej Zbytniewski miał w Elblągu do dyspozycji zaledwie 10 zawodników.

Alfa słabo weszła w spotkanie, dzięki czemu rywale już na początku prowadzili 4:0. Gdy już pierwsze emocje zostały opanowane, gra zdecydowanie się wyrównała. Przez kolejne minuty utrzymywała się 2-3 bramkowa przewaga gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy skuteczniejsi byli elblążanie, co pozwoliło im powiększyć przewagę do 5 goli i na przerwę schodzili prowadząc 18:13.

Przerwa dobrze wpłynęła na strzeleński zespół, pozwoliła złapać oddech, co przy tak krótkiej ławce było niezwykle istotne. W ataku sygnał do gonitwy dali Mateusz Kożanowski (14 goli w całym meczu) oraz Oliwier Winiarczyk, w obronie świetnie pracował cały zespół, a w bramce bardzo dobre zawody rozgrywał Wiktor Fik. Taka gra pozwoliła na szybkie niwelowanie strat. W 40 min była to już tylko jedna bramka straty (19:20), natomiast w 47 min na tablicy pojawił się remis 23:23. I gdy wydawało się, że podopieczni Bartłomieja Zbytniewskiego pójdą za ciosem, mimo świetnego zarządzania składem w tym meczu, zaczęło brakować sił zawodnikom Alfy. Doświadczeni gospodarze wykorzystali niemoc strzelnian w ostatnich minutach i ostatecznie Alfa przegrała 26:34

Reklama

- Mimo porażki, pierwszy mecz pokazał, że beniaminek ze Strzelna nie będzie chłopcem do bicia i z pewnością ten sezon dostarczy wielu emocji oraz punktów - powiedział menadżer Alfy Krzysztof Kaźmierski.

Silvant Handball Elbląg - Alfa 99 Strzelno 34:26 (18:13). Alfa: Fik, Wegner, Kożanowski (14), Winiarczyk (6), Wajdel (2), Modrzyński (2), Tomaszewski (1), Śmigielski (1), Sajniak, Błochowicz.

Pozostałe wyniki 1. kolejki:

MKS Handball Czersk - MLKS Czarni Olecko 31:27 (17:10)

Wybrzeże II Gdańsk - SMS ZPRP I Kwidzyn 31:36 (16:18)

Reklama

BSMS Bartoszyce - KU AZS Politechnika Koszalin 29:42 (14:21)

Wybrzeże III Gdańsk – SMS ZPRP II Kwidzyn mecz odbędzie się 2 października

W II kolejce Alfa zmierzy się z Wybrzeżem III Gdańsk, 6 października (niedziela) o 15.00 w Strzelnie.

Magdalena Lachowicz

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/09/2024 08:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości