Grand Prix konkursu za pisanki otrzymała Irena Mohylowska fot. Magdalena Lachowicz
Strzelno
W świątecznym nastroju
Wzorem lat ubiegłych Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie ogłosił konkurs na palmę i pisankę wielkanocną. W tym roku była to już XII jego edycja.
Organizatorzy do konkursu zaprosili indywidualnych twórców oraz młodzież strzeleńskich szkół. Do konkursu swoje 156 prac zgłosiło 31 twórców, a wśród nich strzeleńskie Gimnazjum, ZSZ im. Tadeusza Kościuszki, MOW im. św. Jana Bosko, SOSW im. dr Jakuba Cieślewicza oraz szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Strzelno m.in. Wronowy, Stodoły, Ciechrz, Markowice, Strzelno, a także Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej dla Dzieci i Młodzieży w Strzelnie oraz WTZ Radosne serca z Bielic. W konkursie swoje prace zaprezentowali także uczestnicy Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Pomocy Społecznej w Siemionkach, Związek Emerytów i Rencistów ze Strzelna, MOW z Kruszwicy, oraz Koła Gospodyń Wiejskich, sołectwa i Przedszkola z terenu gminy Strzelno, przy czym każdy uczestnik konkursu mógł wykonać dowolną ilość prac. Nie zabrakło także prac indywidualnych twórców.
Termin nadsyłania prac upłynął w środę 15 kwietnia. Natomiast we wtorek 19 kwietnia w strzeleńskim ośrodku kultury specjalnie powołana komisja konkursowa dokonała oceny dostarczonych prac.
Uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień nastąpi w strzeleńskim Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji po świętach wielkanocnych.
Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania kujawsko-pomorską kulturą ludową, utrzymanie ciągłości tradycyjnej sztuki ludowej oraz pobudzanie młodych twórców do doskonalenia warsztatu twórczego. Ponadto w organizowanym konkursie chodziło o utrzymanie ciągłości tradycyjnej sztuki ludowej.
Szczegóły w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek 21 kwietnia. Więcej zdjęć w naszej internetowej galerii.
Magdalena Lachowicz, 20 IV 2011
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze