Wśród wielu spraw związanych z funkcjonowaniem mogileńskiej służby zdrowia, poruszonych przez radnego Roberta Musidłowskiego na sesji Rady Powiatu Mogileńskiego w piątek 23 stycznia, było pytanie o wysokość pensji, jaką odbiera co miesiąc dyrektor SPZOZ Mogilno Sebastian Jankiewicz.
- Szukałem w różnych dokumentach odnośnie sprawozdań Zarządu i nigdzie nie mogę się dopatrzeć ani też wyszukać. Ja się zapytam prosto w oczy. Jaka jest wysokość pana wynagrodzenia za miesiąc pracy - pytał radny Robert Musidłowski.
Dyrektor Sebastian Jankiewicz powiedział radnym, że czekał na to pytanie: - Odpowiadam. Trzy lata liceum skończone maturą, dwa lata studium z ratownictwa medycznego, jedenaście lat studiów skończonych doktoratem z zarządzania - międzynarodowym, dyrektor szpitala - osoba sprawująca nadzór i będąca przełożonym wszystkich, wszystkich pracowników od lekarzy po personel wspomagający. Moje wynagrodzenie miesięczne 25.000 brutto.
Radny Musidłowski dziękując za podanie kwoty, zaznaczył jednocześnie, że nie pytał dyrektora o jego CV.
Jak sprawdziliśmy, uchwała nr 269/25 o wynagrodzeniu dla dyrektora SPZOZ Sebastiana Jankiewicza została przegłosowana podczas Zarządu Powiatu 25 września 2025 roku i obowiązuje od 1 października 2025 roku. Za przyjęciem uchwały o wynagrodzeniu 25.000 złotych brutto Zarząd Powiatu Mogileńskiego zagłosował jednogłośnie, 5 głosów za: Tomasz Krzesiński, Mateusz Lisiecki i Paweł Jankowski (lewicowy komitet W Jedności możemy więcej), Edyta Owsińska z PSL-u oraz Jerzy Łaganowski - powiatowy szef PiS-u.
Marek Holak
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze