Obrzęd dzielenia chlebem dożynkowym
fot. Paweł Lachowicz
Kościeszki, dożynki, parafia, festyn
Nadgoplańskie dożynki
8 września w parafii św. Anny w Kościeszkach (gm. Jeziora Wielkie) rolnicy oraz wszyscy mieszkańcy podziękowali za zebrane w tym roku plony.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16.00 mszą św. dziękczynną, którą odprawił ks. proboszcz Henryk Ląg. Eucharystię uświetniła swoją grą Orkiestra Dęta OSP z Jezior Wielkich pod dyrygenturą Wojciecha Skowrona, która po mszy zagrała również półgodzinny koncert. W trakcie koncertu nastąpił obrzęd dzielenia chlebem. W części artystycznej wystąpił zespół wokalny Jutrzenka działający przy jeziorańskim domu kultury. Nie zabrakło konkurencji sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, które przeprowadzili instruktorzy GOKiR. W trakcie dożynkowego festynu każdy mógł posilić się słodkimi wypiekami oraz kiełbaską z grilla. Całość zakończyła zabawa taneczna. Organizatorem dożynek jest parafia pw. św. Anny z ks. proboszczem Henrykiem Lągiem oraz część sołtysów rejonu nadgoplańskiego, a współorganizatorem GOKiR w Jeziorach Wielkich i Urząd Gminy w Jeziorach Wielkich.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska lub ePałukach w czwartek, 13 września. Więcej zdjęć w naszej galerii.
Paweł Lachowicz, 11 IX 2012
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze