Reklama

Ucieczka skończyła się w jeżynach

Kierowca cinquecento nie zatrzymał się do kontroli
     Ucieczka skończyła się w jeżynach
     Jadący autem czmychnęli przed policją do lasu. Agresywny kierowca został ujęty. Trójka pasażerów sama wyszła z lasu. Ciągle powtarzali i przypominali policjantom, że a z Ina. Wszyscy objęci byli zakazami stadionowymi.

Policjanci wyprowadzają z lasu ledwie stojącego na nogach kierowcę cinquecento Michała K. z Radojewic
         fot. Paweł Lachowicz Pozostali uciekinierzy widząc, że nie mają już żadnych szans sami wyszli z lasu
          fot. Paweł Lachowicz

     W miniony weekend policjanci z Posterunku Policji w Jeziorach Wielkich przeprowadzali na drogach gminy akcję Prędkość i alkohol. W sobotę 11 czerwca około 19:40 na skrzyżowania dróg do Gaju, Nowej Wsi i Wójcina zatrzymali do rutynowej kontroli seicento reportera Pałuk. Reporterzy wracali do Mogilna z pikniku, który zorganizowany został dla  mieszkańców Gaju (gm. Jeziora Wielkie). Wcześniej - jak mówi oficer prasowy podkom. Tomasz Rybczyński - policjanci otrzymali  informację, że od przeciwnej strony, z kierunku Przyjezierza zielonym cinquecento będzie nadjeżdżał pijany kierowca. Informacja okazała się trafna. W momencie rozmowy policjantów z reporterem z dużą prędkością, bez świateł drogowych, ale za to na światłach awaryjnych nadjechało wspomniane cinquecento. Policjant Tomasz Pieściński dał kierowcy sygnał do zatrzymania. Kierowca nie zatrzymał się, ale jeszcze szybciej zaczął uciekać w kierunku Wójcina.      Reporterzy zdążyli jedynie zauważyć, że w samochodzie oprócz kierowcy znajdują się 3 osoby.
     Policjanci włączyli w radiowozie sygnał dźwiękowy i ruszyli w pościg za zbiegami. Za policją udali się także reporterzy. Cinquecento zatrzymało się po przejechaniu zaledwie 200 m, a wszyscy w nim podróżujący próbowali uciekać do lasu.
     Policjanci starali się nie zgubić z oczu kierowcy, dlatego ruszyli za nim w głąb lasu. Kierowca nie zdołał jednak uciec zbyt daleko, gdyż przewrócił się w rosnących tam gęsto jeżynach i nie miał siły wstać. Policjanci złapali go i natychmiast wyciągnęli z lasu. Mężczyzna ledwo stał na nogach. Ponieważ był bardzo agresywny mł. asp. Maciej Bociański założył mu kajdanki, a następnie policjanci zapakowali go do radiowozu.

Kierowca „cinquecento” ledwo stał na nogach. Ponieważ był bardzo agresywny, mł. asp. Maciej Bociański założył mu kajdanki 
          fot. Paweł Lachowicz

     W tym czasie z głębi lasu zaczęli wychylać się jego kompani. Najpierw we trójkę stali i przyglądali się rozwojowi sytuacji. Widząc, że nie mają już żadnych szans, pomału zaczęli wychodzić z lasu. Pierwszy z nich schwytany przez mł. asp. Bociańskiego bełkotał do niego: - No co ty. Chyba nic nam nie zrobicie, przecież ja jestem z Ina. Powtarzali to kilka razy. Na to policjanci stwierdzili, że to nie ma nic do rzeczy.

Reklama

     W tym czasie z lasu wyszło pozostałych dwóch mężczyzn. Wszyscy byli pijani. Prosili tylko policjantów, aby nie odwozili ich do Izby Wytrzeźwień. W momencie spisywania trzech mężczyzn siedzący w radiowozie kierowca głośno wyrażał swoje niezadowolenie. Na miejsce zdarzenia policjanci wezwali dodatkowy radiowóz policji ze Strzelna.
     Zatrzymanym kierowcą okazał się 35-letni Michał K. z Radojewic (powiat inowrocławski). Ponieważ odmówił dmuchania w alkotest, policja zabrała go do aresztu, do komendy w Mogilnie. Pobrano od niego krew do zbadania zawartości alkoholu. Na drugi dzień usłyszał zarzut kierowania pojazdem, pomimo sądowego zakazu. Jak mówi podkom. Rybczyński, ewentualnie inne zarzuty będą uzależnione od wyniku badania krwi.
     Pozostała trójka została wylegitymowana na miejscu i zbadana na zawartość alkoholu. 25-letni Damian M. z Inowrocławia miał w wydychanym powietrzu około 1,3 promila alkoholu, 23-letni Dominik S. z Inowrocławia miał 1,8 promila alkoholu, a 23-letni Marcin P. z  Inowrocławia 1,6 promila alkoholu.
Po sprawdzeniu okazało się, że wszyscy objęci byli zakazami stadionowymi.

Paweł Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1009 (24/2011)

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo palukimogilno.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości